Sampdoria vlada v Genovi, Ševčenko tava v temi

Uvodna tekma 17. kola italijanskega prvenstva je bil tradicionalni Derby della Lanterna.

Stadion Luigi Ferraris je videl še enega v nizu mestnih derbijev, tokrat je Genoa v vlogi gostiteljice morala priznati premoč Sampdorii (1:3).

Gostje so povedli v 7. minuti, z glavo je zadel Manolo Gabbiadini. Na začetku drugega polčasa je naskok povišal Francesco Caputo, za 0:3 je še drugič mrežo zatresel Gabbiadini. Tolažilni zadetek za Genoo je v zaključku prispeval Mattia Destro.

Ukrajinec Andrej Ševčenko je na svoji peti tekmi na klopi Genoe še četrtič izgubil (ob enem remiju), njegovi varovanci so zabili šele prvi zadetek pod taktirko nekdaj odličnega napadalca. Genoa je predzadnja, Sampdoria pa se je oddaljila od nevarnih mest.