Šarapova: Nisem še pripravljena

Foto: Žurnal24
Marija Šarapova se je po dolgi odsotnosti vrnila na teniška igrišča. V Indian Wellsu se je preizkusila v konkurenci dvojic. "Prišla sem preverit pripravljenost," je povedala po porazu.
Oglej si celoten članek
 
 

Trenutno sem sposobna trenirati nekje tri ali štiri dni, peti dan pa nujno potrebujem počitek.

Marija Šarapova

 
Rusinja Marija Šarapova , ki je lani in leta 2005 krajši čas zasedala vrh lestvice WTA, se je po sedemmesečni odsotnosti zaradi poškodbe rame vrnila na teniška igrišča. Z rojakinjo Jeleno Vesnino sta združili moči v konkurenci dvojic na turnirju v Indian Wellsu, enem od pomembnejših turnirjev serije WTA, že v prvem kolu pa sta se poslovili od nadaljnega tekmovanja. S 6:1, 4:6 in 10:7 je bila po uri in pol močnejša beloruska naveza Tatjane Pouček in Jekaterine Makarove .

Prvi pravi dvoboj po sedmih mesecih je odigrala skupaj s Jeleno Vesnino. © Reuters

 
Rusinja je sprva povratek na igrišča načrtovala že januarja, a ga je morala zaradi počasnega okrevanja odložiti, je pa sedaj toliko bolj vesela vrnitve. "Občutek je dober, pravzaprav je kar neverjetno," je po dvoboju z Vesnino povedala na novinarski konferenci. "Sem sem prišla preverit svojo pripravljenost. Trenirati sem začela pred nekaj meseci in zdelo se mi je primerno, da formo preverim na tekmi in pred številnim občinstvom. Bila sem navdušena."

21-letna Rusinja je ob tem opozorila, da bo za vrnitev med posameznice potrebovala več časa, čeprav je poškodba rame pozdravljena. "Najprej moram prestati dva tedna vsakodnevnega igranja dveh ali treh setov in se dobro počutiti," je povedala Šarapova. "Trenutno sem sposobna trenirati nekje tri ali štiri dni, peti dan pa nujno potrebujem počitek. To pa očitno ni primerno za igranje v konkurenci posameznic. Ko bom tega sposobna, se bom vrnila tudi med posameznice," je še dodala zdaj 23. igralka sveta, ki je zaradi omenjene poškodbe lani morala izpustiti nastop na olimpijskih igrah, na OP ZDA, letos pa prav tako ni branila lanskega naslova na OP Avstralije.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.