Sarma prek Atletica na vrh

Udinese našega Samirja Handanovića v Evropski ligi ostaja neporažen. Videmčani so pred domačimi gledalci z 2:0 ugnali Atletico iz Madrida. Neporažen je še naprej tudi PSV Tima Matavža, ki je bil z 1:0 boljši od Hapoela. Do zmage proti Fulhamu je z Wislo prišel Andraž Kirm (1:0).

Eden bolj zanimivih obračunov 3. kola nogometne Evropske lige se je odvil v Vidmu, kjer je Udinese Samirja Handanovića, ki je branil celo tekmo, gostil Atletico iz Madrida in ga premagal z 2:0. Za Italijane sta zadela Mehdiu Benatia v 88. in Antonio Floro Flores v 90. minuti. V skupini I vodi prav Udinese s sedmi točkami, Atletico je drugi s štirimi, Rennes in Celtic Glasgow, ki sta se razšla z 1:1, pa imata po dve točki.

V skupini L Branko Ilić ni dobil priložnosti in je tako zmago svoje moskovske Lokomotive na tekmi proti atenskemu AEK (3:1) spremljal s klopi. Zadetke so dosegli Dimitrij Sičev (47., 71./11 m) in Felipe Caicedo (90.) za domače ter Dimitris Sialmas (89.) za goste. Anderlecht, ki vodi z devetimi točkami, je na drugi tekmi te skupine v Gradcu premagal Sturm (Thomas Burgstaller je bil izključen v 67. minuti) z 2:0.

Večji slovenski delež so gledalci videli na tekmi med Wislo iz Krakova in Fulhamom, saj je Andraž Kirm igral vse do 90. minute, ko ga je zamenjal Michal Czekaj. Takrat pa je Wisla - dosegla je prvo zmago - že vodila z 1:0, kolikor je bilo tudi na koncu. Angležem, ki so večino tekme igrali brez izključenega Mousse Dembeleja (29.), je gol zabil David Biton (60.). Vodilni Twente je na drugi tekmi skupine K v gosteh ugnal Odense s 4:1.

Za slovenske ljubitelje nogometa je bil zelo zanimiv tudi obračun skupine C med Hapoelom iz Tel Aviva in PSV iz Eindhovna. Tim Matavž je začel tekmo v dresu slednjega, odigral celo tekmo in pripomogel k zmagi nizozemske ekipe z 1:0, ki je še potrdila vodstvo v skupini. Za PSV je zadel Georginio Wijnaldum, ki je v 70. minuti unovčil enajstmetrovko. Na drugi tekmi skupine je Rapid Bukarešta doma klonil pred Legio iz Varšave z 0:1.

V skupini G sta se Alkmaar (ob koncu tekme je bil izključen Niklas Moisander) in dunajska Austria razšla z 2:2, Malmoe pa je doma klonil pred vodilnim Metalistom iz Harkova z 1:4, pa čeprav je Jonathan Cristaldo že v 37. minuti dobil rdeč karton. Schalke, prvi v skupini J, je s 5:0 slavil v Larnaci pri AEK, z enakim izidom pa je Maccabi Haifa ugnal Steauo, ki je tekmo končala le z deveterico.

Tottenham je v skupini A doma premagal Rubin Kazan z 1:0, Paok Solun pa Shamrock Rovers z 2:1. V skupini B sta se Hannover 96 in Koebenhavn razšla z 2:2, Standard Liege in Vorskla Poltava pa z 0:0. Rimski Lazio je v Zürichu dobil točko z 1:1, na drugi tekmi skupine D pa je Sporting Lizbona z 2:0 odpravila Vaslui.

V skupini E je Stoke City premagal Maccabi Tel Aviv s 3:0, obe ekipi sta tekmo končali le s po desetimi igralci. Dinamo Kijev pa je premagal Bešiktaš Carigrad z zadetkom v izdihljajih tekme. Salzburg, ki je konec tekme dočakal brez pordečelega Rasmusa Lindgrena, je v gosteh pri Athletic Bilbau iztržil 2:2, Slovan Bratislava in Paris St. Germain, pri katerem sta bila dva igralca izključena, pa sta se razšla brez zmagovalca z 0:0.