Še tretji poraz Filipovskega

Your browser doesn’t support HTML5 video

Sašo Filipovski je z Romo doživel še tretji poraz v Top 16, ki mu ga je prizadejala Barcelona. Sinoči je blestel Rašo Nesterović. Pri 35 letih še zna: v videu poglejte, kako je za zmago dal 17 točk.

V Olimpijini skupini F je rimska Lottomatica doživela še tretji poraz. Barcelona je bila boljša z 80:56. Erazem Lorbek je bil tokrat malce bolj zadržan, ni veliko metal na koš in posledično v slabih 22 minutah dosegel dve točki, imel po dva skoka in podaji. Jake Lakoviča ni bilo v katalonskem moštvu.

Obračun potencialnih slovenskih reprezentantov se je zgodilv Madridu, kjer se je Real kljub poraznemu začetku tekme - Efes je napravil delni rezultat 14:0 - dokopal do podaljška in naposled zmage. Mirza Begić je v dobri minuti enkrat vrgel na koš in zgrešil, Boštjan Nachbar pa je dosegel pet točk.

Turški Fenerbahče je v tretjem kolu Top 16 Evrolige prišel do druge zmage. Žalgiris je padel z 80:72, ki tako še naprej ostaja brez zmage. Turki so si zmago priigrali v drugem polčasu, potem ko se je prvi končal z neodločenim rezultatom. Pri zmagovalcih je bil s 13 točkami med najboljšimi v svojem moštvu naturalizirani Slovenec Emir Preldžić (dodal je še štiri skoke in tri podaje), na drugi strani pa se je s točko manj izkazal še en naturalizirani Slovenec Aleksandar Ćapin. Tudi v drugi tekmi skupine H so Slovenci oziroma Slovenec pustili velik pečat. Nekdanji kapetan slovenske reprezentance Rašo Nesterović je bil namreč z odličnim metom za dve točki (8/10) s 17 točkami najboljši strelec Olympiacosa ob zmagi proti Valencii (77:62). Grki so večino dela opravili že v prvem delu, ki so ga dobili z 38:24, nato pa so tekmo le še mirno pripeljali do konca.

Skupina F

Maccabi Electra : Union Olimpija 104:67 (28:10, 21:16, 22:23, 33:18)
Pargo 21, Eliyahu 20, Burstein in Schortsanitis 10; Šermadini 15, Markota in Gregory 14

Regal Barcelona : Lottomatica Roma 80:56
Anderson 16, Perović in Navarro po 13, Lorbek 2, 2 sk., 2 pod v 22 min.; Traore 17, Washington 16

Lestvica: 1. Barcelona 6, 2. Maccabi 5, 3. Olimpija 4, 4. Roma 3

Skupina G

Real Madrid : Efes Pilsen 89:86*
Tucker 19, Prigioni 17, Begić 0 v 1:25; Thornton 18, Rakočević 16, Nachbar 5 v 9:13

Partizan mt:s Beograd : Montepaschi Siena 58:66
Gist 15; Jerrells 13, Klobučar 0, 1 sk. v 6:41; Michelori 15, Kaukenas 14

Lestvica: 1. Real 6, 2. Efes 5, 3. Siena 4, 4. Partizan 3