Šeško zadel ob pomembni zmagi Leipziga

Leipzig tudi z zadetkom Šeška boljši od Borussie Dortmund.

Nogometaši Leipziga so v 31. krogu nemškega prvenstva na domači zelenici premagali Borussio Dortmund s 4:1 in naredili velik korak k neposredni uvrstitvi v ligo prvakov za sezono 2024/25. Drugi zadetek za domače je ob koncu prvega polčasa zabil slovenski napadalec Benjamin Šeško.

Leipzig je kljub zaostanku hitro našel pravi ritem in s štirimi zadetki ustavil Dortmundčane, ki jih v sredo čaka prva polfinalna tekma lige prvakov proti Paris Saint-Germainu.

Črno-rumeni so v 20. minuti povedli po lepem zadetku Jadona Sancha z roba kazenskega prostora, a je že štiri minute kasneje za izenačenje poskrbel Lois Openda s 24. golom v sezoni.

Svojega 11. ligaškega, skupno pa 15. v vseh tekmovanjih, je v drugi minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu dosegel Šeško, ki je za hrbet vratarja Gregorja Kobla pospravil odbito žogo po strelu od daleč.

Že v prvi minuti nadaljevanja je vodstvo domačih povišal Mohamed Simakan, piko na i pa je k izjemno pomembni zmagi postavil Christoph Baumgartner v 80. minuti.

Šeško je zelenico domačega stadiona zapustil v 70. minuti, drugi Slovenec pri Leipzigu Kevin Kampl pa je priložnost za igro dobil v 87. minuti.

Bayern München je doma z 2:1 ugnal Eintracht iz Frankfurta. Harry Kane je dosegel oba zadetka za Bavarce (9. minuta, 61./11-m) in je v sezoni že pri 35 golih. Vmes je za goste sicer izenačil Hugo Ekitike (23.).

Wolfsburg je ob koncu dvoboja prišel do gostujoče zmage z 2:1 proti Freiburgu, Werder Bremen pa je bil s 3:0 v gosteh boljši od Augsburga.

Bayer Leverkusen je ostal neporažen, potem ko se je še drugi konec tedna zapovrstjo rešil globoko v sodnikovem dodatku. Stuttgart je tokrat v gosteh v Leverkusnu vodil z 2:0, a ostal brez treh točk.

Vsi goli so padli v drugem polčasu. Chris Führich je zabil v 47. minuti, deset minut kasneje pa je bil natančen še Deniz Undav. Na 1:2 je zaostanek znižal Amine Adil (62.), v sedmi minuti sodnikovega dodatka drugega polčasa pa je domače navijače razveselil Robert Andrich po gneči v kazenskem prostoru.

1. Bayer Leverkusen         31  25  6   0  77:22  81
 2. Bayern München           31  22  3   6  89:38  69
 3. Stuttgart                31  20  4   7  70:38  64
 4. Leipzig                  31  19  5   7  73:35  62
 5. Borussia Dortmund        31  16  9   6  59:39  57
 6. Eintracht Frankfurt      31  11 12   8  47:42  45
 7. Freiburg                 31  11  7  13  43:55  40
 8. Augsburg                 31  10  9  12  48:52  39