Rekord bo moral še malce počakati, Bucikova z izidom kariere

Mikaeli Shiffrin na veleslalomu za Zlato lisico v Kranjski Gori ni uspelo izenačiti rekorda Lindsey Vonn po številu zmag v svetovnem pokalu. Ana Bucik je z osmim mestom dosegla najboljšo veleslalomsko uvrstitev v karieri.

Kanadčanka Valerie Grenier je zmagovalka uvodnega veleslaloma za 59. Zlato lisico. Najbolj se ji je uspela približati Italijanka Marta Bassino (+0,37), tretja je bila Slovakinja Petra Vlhova (+0,40).

Mikaela Shiffrin je s šestim mestom (+1,33) doživela prvi poraz po petih zaporednih zmagah. Američanka za zdaj ostaja pri 81 uvrstitvah na najvišjo stopničko, eno več ima rekorderka Lindsey Vonn (82).

Ana Bucik, edina Slovenka v finalu, je bila osma (+1,38) za svoj najboljši veleslalomski izid kariere.

Tina Robnik, ki se vrača po poškodbi, je bila zelo blizu uvrstitvi v svoj prvi finale v tej sezoni. Za 30. mestom, ki je še vodilo v drugo vožnjo, je zaostala 37 stotink, osvojila je končno 38. mesto. Neja Dvornik je zasedla 55. mesto med 58 tekmovalkami, ki so prvo vožnjo končale v cilju.

V nedeljo bo v Kranjski Gori še drugi veleslalom za Zlato lisico.

9. Sara Hector (Šve)             1:56,51 +1,50 57,59/58,92
10. Mina Fürst Holtmann (Nor)     1:56,66 +1,65 58,20/58,46