Sinovi volkulje z novim korakom proti Ligi prvakov

V italijanski Serie A so v petek odigrali uvodno srečanje 28. kola.

AS Roma je na domačem igrišču pričakovano premagala Torino (2:0) in se utrdila na mestih, ki ob koncu sezone prinašajo uvrstitev v Ligo prvakov. Z novim kompletom točk so Rimljani nadgradili uspeh iz prejšnjega kola, ko so v gosteh ugnali vodilni Napoli.

Po prvem polčasu brez zadetkov je prvi gol padel v 56. minuti, ko je z glavo zadel Kostas Manolas. Kapetan Daniele de Rossi je v 73. minuti z iznajdljivim volejem zapečatil zmago, končni izid je v sodnikovem dodatku postavil Lorenzo Pellegrini.

V soboto se bo odvil mestni derbi med Verono in Chievom. V nedeljo bo Juventus gostil Udinese, Napoli pa bo igral na težkem gostovanju pri Interju.