Slab dan Slovencev

Handanovićev Inter je v boju za naslov le remiziral v Rimu.

Inter, za katerega brani nekdanji slovenski reprezentant Samir Handanović, se je v 34. krogu italijanskega nogometnega prvenstva nadejal, da se bo povsem približal vodilnemu Juventusu. Toda na gostovanju pri Romi je le remiziral, izid je bil 2:2. Tako ob tekmi več za Torinčani zaostaja pet točk.

Derbi se je za Milančane začel spodbudno, saj jih je Stefan de Vrij popeljal v vodstvo. Toda v zadnji minuti prvega dela so domači izenačili, strelec je bil Leonardo Spinazzola, za preobrat je v 57. minuti poskrbel Henrikh Mkhitaryan. Ko je bilo že videti, da bo Inter poražen, pa si je priboril enajstmetrovko, ki jo je natančno izvedel Romelu Lukaku.

Preostala Slovenca na nedeljskih tekmah sta bila s svojimi klubi še manj uspešna. Parma Jasmina Kurtića je po polčasu z golom Gervinha in avtogolom Bartosza Bereszynskega po polčasu vodila z 2:0, a nato dopustila Sampdorii, da je z goli Juliana Chabota, Fabia Quagliarelle in Federica Bonazzolija naredila preobrat. Slovenski reprezentant je moral iz igre v 79. minuti, takoj po zadnjem golu tekmecev.

Žan Mayer na gostovanju pri neposrednemu tekmecu v boju za obstanek Genoi za Lecce ni igral, njegova ekipa pa je izgubila z 1:2. Domače je v sedmi minuti v vodstvo popeljal Antonio Sanabria, Marco Mancosu je najprej v 45. minuti zapravil enajstmetrovko, a se nato odkupil z golom za izenačenje. To pa za točko ni zadostovalo, saj je Gabriel v 81. minuti dosegel avtogol.

S porazom v Brescii z 1:2 je SPAL izgubil vse možnosti, da bi se zadržal v elitni ligi, zmagovalci pa še lahko upajo. Napoli je z 2:1 premagal Udinese, Fiorentina pa z 2:0 Torino.

V ponedeljek bo še zadnja tekma 34. kroga, vodilni Juventus bo poskušal povečati prednost pred zasledovalci na derbiju z Laziom.