Slab dan za slovenske košarkarje

Miami Heat z Goranom Dragićem in Benom Udrihom so izgubili pri Detroit Pistons z 81:104, medtem ko so New York Knicks Saše Vujačića izgubili pri Orlando Magic z 91:100.

Detroit Pistons so se za Miami Heat na domačem igrišču izkazali za premočnega nasprotnika, slavili so v vseh četrtinah in tako skozi tekmo le višali svojo prednost. Dragić je za Miami v 30 minutah dosegel 13 točk in štiri podaje, Udrih je igral deset minut in zbral dve točki ter prav tako štiri podaje. Gerald Green je bil s 16 točkami najboljši posameznik Miamija.

Vujačić je za Knickse odigral 14 minut in dosegel dve točki, ujeto žogo in blokado. Prvi strelec kratkohlačnikov je bil Carmelo Anthony z 28 točkami.

Neslavni niz Philadelphie 76ers

Le nekaj dni potem, ko je Golden State Warriors postavil nov rekord lige po številu zaporednih zmag na začetku sezone (16-0), je na vidiku nov rekorden dosežek. Tokrat v obratni smeri. Philadelphia je namreč zabeležila šestnajsti zaporedni poraz in se tako le na dva približala izenačenju najslabšega štarta v zgodovini lige. V sezoni 2009/10 je New Jersey Nets štartal 0-18, 0-17 pa je imela Philadelphia še v sezoni 2013/14.

Je pa Philadelphia že izenačila en negativni rekord. Od 27. marca letos namreč še ni zmagala, kar pomeni 26. zaporednih porazov. To je celo izenačenje rekorda ZDA v profesionalnih športih. V sezoni 1976/77 je toliko porazov zabeležila ekipa v ameriškem nogometu Tampa Bay Buccaneers, v ligi NBA pa sta toliko porazov zabeležila še Philadelphia (2013/14) in Cleveland (2010/11).

Zadnjo tekmo je Philadelphia izgubila dokaj nesrečno. Sredi zadnje četrtine je namreč vodila s 77:66, nato pa je Boston naredil delni izid 18:3 in s trojko Jaeja Crowderja dobre pol minute pred koncem prišel do zmage.