Slovan pohodil Parklje, Helios tesno

Slovan je v 17. kolu lige Telemach s kar 96:58 ugnal Parklje. Maribor je na gostovanju presenetil Šentjur, Helios je v tesni končnici ugnal Elektro. Zlatorog je zmagal v Škofji Loki in ostal na prvem mestu.

Slovanovci pohodili Parklje
Kdo je favorit v ljubljanskem derbiju, ni bilo nobeno vprašanje. Parklji do gostovanja pri sosedih iz Kodeljeva še niso zmagali, tako da bi njihov uspeh pomenil veliko senzacijo, še posebno, ker Slovan pred domačimi gledalci še ni izgubil. Da pa bo vprašanje o zmagovalcu praktično rešeno že v samem uvodu, pa vendarle ni pričakoval nihče. Domači igralci so namreč upoštevali opozorila trenerja Gašperja Okorna, začeli resno in zavzeto, posledica tega pa je bila, da so že po petih minutah igre vodili z 19:0. Ko je bilo v 15. minuti na semaforju 42:8, se je gostom obetala prava katastrofa, a takega ritma Kodeljevčani niso mogli zdržati. Povsem razumljivo so popustili in gosti so jih začeli počasi loviti. Na sredini tretje četrtine so prišli le na deset točk zaostanka (50:40), toda nato so domači spet stopili na plin, z delnim izidom 13:0 so spet ušli v varnejše vode, iz katerih niso več izpluli.

Helios skoraj zapravil zmago
Košarkarji Heliosa so premagali Elektro s 63:59. Oboji so si že pred predzadnjim kolom prvega dela državnega prvenstva zagotovili nastop v osemčlanski skupini za prvaka. Izbranci Dušana Hauptmana so bili v prvi četrtini povsem konkurenčni Domžalčanom, ki so v nadaljevanju zagospodarili na šoštanjskem parketu in si v 17. minuti priigrali deset točk prednosti (35:25), po trojki Grege Malija pa tik pred odmorom na veliki odmor povišali na 40:27. Gosti so odločno začeli drugo polovico tekme, Mali je v drugi minuti nadaljevanja poskrbel za prepričljivo vodstvo (47:30). Visoka prednost je uspavala izbrance Rada Trifunoviča, gostitelji so v zadnjih štirih minutah - po zaostanku z 52:61 - zaigrali učinkovito in 24 sekund pred koncem znižali na 59:61. V sami končnici so Domžalčani vendarle strnili svoje vrste ter prek Dražena Bubniča in Benjamina Eugena Raymonda potrdili zmago.