Slovenca v Kölnu: podaja in rdeči karton

Vodilni klub Bundeslige Bayern in njegova najvztrajnejša zasledovalka Borussia Dortmund nadaljujeta dirko bok ob boku. Oba kluba sta slavila. S 40 točkami se jima je pridružil Schalke, ki je zabil štiri gole Kölnu.

Vse prej kot takšen potop proti tretjeuvrščeni ekipi lige Schalkeju si je obetal Köln, potem ko je sanjsko začel tekmo in prek Lukasa Podolskega ob podaji Milivoja Novakovića, ki je odigral vso tekmo, zadel za 1:0. Kozlički so vodstvo ohranili slabo uro. Nato pa je dvakrat udaril romunski as Ciprian Marica, enkrat z glavo, drugič z nogo. Klaas Jan Huntelaar se je podpisal pod tretji gol z enajstmetrovke, ki jo je v 78. minuti zakrivil Mišo Brečko, ki je v igro vstopil le osem minut prej. Četrti gol Schalkeja, ki je zdaj izenačen z velikanoma Bayernom in Borussio na vrhu lestvice, pa je delo Marca Höggra.

Bayern je z 2:0 odpravil Wolfsburg, Borussia, ki je druga zaradi gol razlike, pa je s 3:1 slavila nad Hoffenheimom. S 17. zadetki prvi bundesligaški strelec Mario Gomez je prispeval prvega, Ivica Olić pa drugi Bayernov gol. Dortmund je slavil Japonca Šindžija Kagavo, ki je zabil dvakrat, Kevin Grosskreutz pa je prispeval en zadetek.

Nemška liga, 19. kolo:

Köln : Schalke 1:4 (1:0)
Podolski (4); Marica (60, 72), Huntelaar (78/11-m), Högger (83)
RK: Brečko (78/Köln)
Novaković je odigral vso tekmo, Brečko (oba Köln) je vstopil v 70. minuti in v 78. dobil rdeči karton.

Hannover : Nürnberg 1:0 (1:0)