Slovenca zaslužna za fantastična preobrata

Nedeljski spored v elitni italijanski nogometni ligi so zaznamovali tudi slovenski legionarji.

Atalanta je v Bergamu gostila AS Romo in ob koncu prvega polčasa zaostajala že z 0:3. Tik pred odmorom so gostitelji z zadetkom Timothyja Castagneja ujeli priključek, v drugem polčasu pa krenili po preobrat.

Na 2:3 je po slabi uri igre znižal Rafael Tolói, v 70. minuti pa je Josip Iličić izsilil prekršek v kazenskem prostoru in posledično enajstmetrovko. Slednje prvi strelec moštva Duván Zapata ni izkoristil, a Slovenec mu je pripravil še eno priložnost. Že v naslednji akciji je Iličić namreč z domiselno podajo našel Kolumbijca, ta pa je postavil končni izid (3:3).

Vrhunce srečanja, po katerem sta oba kluba ostala v boju za evropske vozovnice, si lahko ogledate na priloženem posnetku (enajstmetrovka in gol Zapate od 2:58 naprej). Iličić je igral do 84. minute.

Parma, za katero poškodovani Leo Štulac ni igral, je proti Spalu po dveh zadetkih Roberta Ingleseja vodila že z 2:0, ko so se gostje začeli vračati.

V 70. minuti je znižal Mattia Valoti, pet minut zatem je po predložku Jasmina Kurtića iz kota izenačil Andrea Petagna, v 87. minuti pa je gol za zmago zabil Mohamed Fares.

Vrhunce srečanja si lahko ogledate na spodnjem posnetku (asistenca Kurtića od 2:40 naprej). Kurtić je za Spal, ki se je s popolnim izkupičkom oddaljil od dna, odigral celotno srečanje.

Odličen dan je tudi za Luko Krajncem. Branilec je odigral celotno srečanje za Frosinone ob gostujoči zmagi nad neposredno konkurentko za naslov - Bologno (0:4). Frosinone, ki je dosegel šele drugo zmago v sezoni, je imel od 13. minute igralca več na zelenici.

Še naprej pa ne gre Chievu, za katerega je Boštjan Cesar tokrat vstopil v 30. minuti. Fiorentina je bila v Veroni boljša (3:4) po dramatičnem razpletu, v katerem so domači sredi drugega polčasa zapravili enajstmetrovko.

Video/Foto Podaljšal, nato zabil - Slovencu godi življenje v Turčiji

Inter je klonil pri Torinu (1:0), a kljub temu ostal na tretjem mestu. Samirja Handanovića je v 35. minuti s strelom z glavo matiral Armando Izzo. Inter je srečanje končal brez izključenega Mattea Politana.

Juventus je ostal neporažen, potem ko je v izdihljajih srečanja prišel do zmage pri Laziu (1:2). Rimljani so sicer povedli po avtogolu Emreja Cana v 59. minuti, izenačil je João Cancelo. V 88. minuti so Torinčani dobili enajstmetrovko, uspešen izvajalec je bil Cristiano Ronaldo. Juve ima že 11 točk naskoka pred najbližjim zasledovalcem Napolijem.

Serie A Quagliarella izenačil rekord Batistute

Že v soboto je že omenjeni Napoli remiziral pri AC Milanu (0:0). Valter Birsa, igral je od 64. minute, je s Cagliarijem klonil pri Sassuolu (3:0), Vid Belec pa je s klopi spremljal visoko zmago njegove Sampdorie nad Udinesejem (4:0). V ponedeljek se bosta spopadla še Empoli z Miho Zajcem in Genoa z Rokom Vodiškom.