Slovenci razred boljši za prvi četrtfinale!

Foto: Žurnal24 Slovenska reprezentanca bi si zaslužila domače evropsko prvenstvo. (Foto: Reuter Foto: Reuters 30-letni Sani Bečirović je lani zelo dobro igral na SP v Turčiji. (Foto: Reuters Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Jaka Lakovič Foto: Žurnal24 Goran Dragić Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Miha Zupan Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Memi Bečirović Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Boštjan Nachbar Foto: Žurnal24 Miha ZUpan Foto: Žurnal24 Memi Bečirović Foto: Žurnal24 Boštjan Nachbar Miha Zupan Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Primo%C5%BE Brezec Foto: Žurnal24 Primož Brezec Foto: Žurnal24 Goran Dragić Foto: Žurnal24 Jaka Lakovič Foto: Žurnal24 Primož Brezec Foto: Žurnal24 Botjan Nachbar Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Slovenska reprezentanca najverjetneje ne bo imela priložnosti igrati na domačem Foto: Žurnal24 Ga%C5%A1per Vidmar Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Sani Bečirović Miha Zupan Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Reuters Sani Bečirović Gašper Vidmar Foto: Reuters Sani Bečirović Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Sani Bečirović Foto: Žurnal24 Primož Brezec Foto: Žurnal24 Slovenskih reprezentantov ne bo v Gorici. Vsaj na EP 2013 ne. (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 Boštjan Nachbar Foto: Žurnal24 Gašper Vidmar Foto: Žurnal24 Miha Zupan slovenski navijači Istanbul Foto: Žurnal24 slovenski navijači Istanbul Foto: Žurnal24 Goran Dragić navijači Foto: Žurnal24 Miha Zupan Memi Bečirović Foto: Žurnal24 (Foto: EPA) Foto: Žurnal24 Goran Dragić
Slovenska košarkarska reprezentanca se je prvič uvrstila v četrtfinale svetovnega prvenstva. V osmini finala so bili razred boljši od Avstralije. Zadeli so 16 trojk, blesteli v obrambi in zmagali s 87:58.

Zabijanja, trojke, trdno
v obrambi in na koncu veselje igralcev in naših navijačev ob uvrstitvi v četrtfinale. Poglejte vrhunce zgodovinske tekme osmine ginala.

Košarkarji Slovenije so se uvrstili med osem najboljših reprezentanc na svetu. V osmini finala šestnajstega svetovnega prvenstva v Turčiji so premagali Avstralijo s 87:58 in se bodo v sredo v četrtfinalu pomerili z zmagovalcem nedeljskega večernega dvoboja osmine finala med Turčijo in Francijo. Varovanci selektorja Memija Bečirovića so vodili od prve do zadnje minute, tako da zmaga ni bila niti za trenutek pod vprašajem. S tem je Slovenija postavila nov zgodovinski mejnik, saj je presegla uvrstitev s prejšnjega svetovnega prvenstva na Japonskem 2006, ter hkrati izpolnila cilj, ki si ga je zadala pred odhodom v Istanbul. Najboljša strelca pri Sloveniji sta bila Jaka Lakovič z 19 točkami (pet trojk) in Primož Brezec z dvanajstimi. Odločili sta odlična igra v obrambi (tudi, ko so vodili za več kot 30 niso popustili) in met za tri točke (zadeli so jih 16, vrgli pa 33; nasprotnik je dal le dve). Nekaj minut pred koncem so vodili tudi že za 33 točk (84:51). Kljub poškodbi je 13 minut igral Uroš Slokar in zadel prav vse svoje mete (za osem točk).

Skok za prvo žogo je dobil Brezec, Lakovič pa je tekmo odprl s trojko. Avstralci so zapravili prvih osem metov (izgubili še dve žogi) in po šestih minutah so Slovenci vodili z 12:0. Nasprotnik je le strnil svoje vrste in četrtina se je sklenila s 16:8. Od druge četrtine naprej so bili izbranci Memija Bečirovića za razred boljši. Obramba je bila odlična: z razdalje Avstralci niso prišli do meta, David Andersen in Aleks Marić nista zadevala pod košem. Na drugi strani so naši razliko naredili s trojkami. Po štirih zaporednih je bilo v 18. minuti 35:16. Polčas se je končal z 42:21. Z enako visokim tempom so naši nadaljevali v tretji četrtini. Ko je Bečirović v 26. minuti zadel 11. slovensko trojko na tekmi je bilo na semaforju že 61:36. V 29. minuti so Slovenci prišli že do 28 točk prednosti (68:40): za tri so bili nezaustavljivi (13 trojk v 30 minutah), razigral se je Boštjan Nachbar, nasprotnik pa je hitel in posiljeval met. V zadnji četrtini, kot da ne bi imeli visoke prednosti, so naši še naprej grizli v obrambi, priložnost za točke pa so dobili tudi rezervisti Hasan Rizvić, Goran Jagodnik in Jaka Klobučar.