Slovenec in kolegi skočili na vrh lestvice

Inter v Firencah do zmage in vrha lestvice.

Nogometaši Fiorentine in milanskega Interja so odprli 21. krog italijanskega prvenstva. V Firencah je domača ekipa izgubila proti črno-modrim z 0:2. Milančani, pri katerih je Samir Handanović branil celo tekmo, so vsaj začasno skočili tudi na vrh lestvice, kjer imajo točko prednosti pred mestnim tekmecem Milanom.

Inter je v gosteh povedel v 31. minuti z golom Nicoloja Barelle. Izkazati pa se je moral tudi Handanović, ki je malce pozneje med drugim v eni akciji vijoličastih zaustavil strela Giacoma Bonaventure, ko je žogo preusmeril v prečko, in Cristiana Biraghija. Slednji je za Slovenčev hrbet poskušal spraviti odbitek, a je nekdanji slovenski reprezentant njegov strel zaustavil z nogo.

V 52. minuti je Ivan Perišić podvojil vodstvo Interja, ko je unovčil nesebično podajo Achrafa Hakimija, in postavil končni izid.

V soboto bodo štiri tekme, Atalanta bo z Josipom Iličićem gostila Torino, Genoa Mihe Zajca pa Napoli. Branilec naslova Juventus se bo v boju za začasno tretje mesto na lestvici meril z Romo.

V nedeljo bo Parma Jasmina Kurtića gostila Bologno, do tega kroga vodilni Milan pa se bo meril s Crotonejem.

1. Inter           21  14  5   2  51:23  47
 2. Milan           20  14  4   2  41:23  46
 3. Roma            20  12  4   4  44:33  40
 4. Juventus        19  11  6   2  39:18  39
 5. Napoli          19  12  1   6  43:19  37
 6. Lazio           20  11  4   5  35:27  37
 7. Atalanta        20  10  6   4  45:26  36
 8. Sassuolo        20   8  7   5  33:30  31