Slovenec razveselil Ruse

V drugem najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju so začeli z izločilnimi boji. Na sporedu so bile prve tekme šestnajstine finala.

Ruski Rostov, pri katerem je Miha Mevlja vso tekmo igral v osrčju obrambe, je gostil praško Sparto in prišel do visoke zmage (4:0) ter je tako z nogo in pol že v osmini finala.

Mrežo Čehov je načel prav Mevlja, ki se je dobro znašel po kotu domačih in žogo z glavo zatlačil v mrežo. Po pol ure igre je Sparta ostala brez izključenega Tiémoka Konatéja, to pa so Rusi izkoristili še z dvema hitrima goloma, zabila sta Dimitrij Poloz in Christian Noboa. Sredi drugega polčasa je končni izid postavil Iranec Sardar Azmoun.

Slavje za Iličića in Verbiča

V Mönchengladbachu je gostovala Fioretina in prišla do lepega izhodišča pred povratno tekmo (0:1). Josip Iličić je skozi celoten obračun grel klop Toskancev, za katere je edini gol z odlično izvedenim prostim strelom ob koncu prvega polčasa dosegel Federico Bernardeschi.

Danski prvak København (Benjamin Verbič ni igral zaradi poškodbe) je prav tako storil velik korak proti napredovanju, v gosteh je namreč ugnal bolgarski Ludogorec (1:2). Oba gola so gostje zabili v prvem delu.

Zlatanov hat-trick ob Berićevi vrnitvi

Slovenski reprezentančni napadalec Robert Berić je zaigral prvič po decembru, njegov St. Étienne je klnoil na gostovanju pri Manchester Unitedu (3:0). Posavec je igral od 79. minute in kot kaže saniral dolgotrajno poškodbo.

United je povedel v 15. minuti, prosti strel z roba kazenskega prostora je s pomočjo srečnega odboja unovčil Zlatan Ibrahimović. Francozi so imeli v nadaljevanju prvega dela obilo obetavnih situacij za izenačenje, a jih niso izkoristili in bili za to kaznovani v drugem polčasu. V 75. minuti je Ibrahimović iz bližine zabil svoj drugi gol, končni izid pa postavil iz enajstmetrovke v 88. minuti, ki jo je sam priigral na teatralen način.

Šahtar zmagal v Vigu, trije goli Džeka

Astra Giurgiu je doma v zadnjih minutah izvlekla remi proti Genku (2:2), Lyon pa je v gosteh suvereno premagal AZ Alkmaar (1:4). Krasnodar je bil doma boljši od Fenerbahçeja (1:0), Šahtar Doneck je slavil na gostovanju v Vigu pri Celti (0:1). Osmanlispor je ostal neporažen pri Olympiacosu (0:0), belgijski Gent pa je doma presenetil Tottenham (1:0).

AS Roma je praktično že v naslednjem krogu, saj je visoko zmagala v Villarrealu (0:4). Tri zadetke za Rimljane je dosegel Edin Džeko.

Precej mrini so lahko tudi pri Schalkeju, Nemci so v gosteh zlahka porazili solunski PAOK (0:3). Legia in Ajax sta se v Varšavi razšla brez zmagovalca (0:0), Beşiktaş je v drugem polčasu zlomil odpor Hapoela iz Be'er Sheve (1:3), Anderlecht si je doma pripravil lepo izhodišče proti Zenitu (2:0), medtem ko bo bilbajski Athletic še trepetal za napredovanje, saj je doma stežka ugnal APOEL (3:2).