Slovenki bili odlični, nasmihala se je vrhunska uvrstitev, nato pa....

Vlhova tretjič po vrsti snežna kraljica Sljemena, veliki napaki na drugi progi uničili možnosti za vrhunsko uvrstitev Slovenk.

Slovakinja Petra Vlhova je tretjič po vrsti zmagala na slalomu za svetovni pokal na Sljemenu. Drugo mesto je pripadlo Američanki Mikaeli Shiffrin (+0,50), ki je prvič stopila na oder za zmagovalke po okužbi z novim koronavirusom, tretja pa je bila Avstrijka Katharina Liensberger (+2,11).

Najboljša Slovenka je bila Ana Bucik na odličnem osmem mestu, a ostaja grenak priokus, saj sta bili z Andrejo Slokar danes sposobni še dosti boljšega rezultata.

Vlhova je sicer vodila že po prvi vožnji. V finalu pa je ubranila prednost pred Američanko ter vpisala 24. zmago v svetovnem pokalu, četrto v tej zimi. Slovakinja je zmagala na obeh slalomih v Leviju, osvojila je tudi slalom v Lienzu, le v Killingtonu je bila pred Vlhovo Shiffrinova, ki pa je Lienz izpustila zaradi okužbe z novim koronavirusom.

Od treh finalistk sta točke osvojili dve Slovenki. V finalu se je od Slovenk prva spustila po progi Neja Dvornik, ki si je drugo vožnjo zagotovila z 29. izhodiščem. Dvornikova ni izpustila priložnosti iz rok ter je smučala od starta do cilja za prve točke v letu 2022. V finalu je pridobila enajst mest, tekmo pa je končala na 18. mestu (+4,27).

Bucikova se je drugič na progo Crveni spust pognala z desetim izhodiščem prve vožnje. Ali Nullmeyer iz Kanade, ki je bila komaj 17. na prvi progi, je ostala vodilna tudi po nastopu Goričanke, ki je z zaostankom 68 stotink sekunde vpisala četrti čas. Od Kanadčanke je bila sicer hitrejša kar na treh izmed štirih merjenj vmesnega časa, a je zaradi napake tik pred drugim merjenjem izgubila približno sekundo in pol, s čimer je kljub sicer odlični vožnji izgubila možnost za najvišja mesta. Do konca je nato izgubila še štiri mesta. Zaostanek Bucikove je na osmem mestu znašal (+3,26).

Andreja Slokar, s sedmim mestom najboljša Slovenka po prvi vožnji, pa je imela pred takrat vodilno Kanadčanko kar sekundo in pet stotink zaloge. A se je znova izkazalo, da je finale zgodba zase. Ajdovka je po prvem merjenju vmesnega časa, izgubila je zgolj 17 stotink, naredila napako in odstopila še pred prihodom v cilj. To je bil še drugi odstop v finalu za Slokarjevo v tej sezoni. Štiriindvajsetletnica je konec leta 2021 odstopila že v drugi vožnji veleslaloma.

Od štirih Slovenk na startu današnjega slaloma se Meta Hrovat ni uvrstila v finale.

Karavana alpskih smučark se bo preselila v Slovenijo, kjer bo Kranjska Gora v soboto in nedeljo prizorišče Zlate lisice, ki se je na Gorenjsko preselila tretjič po vrsti zaradi pomanjkanja snega v Mariboru.

Zagreb oziroma Sljeme pa bo v sredo prizorišče še moškega slaloma, tudi z dvema Slovencema na startu, Žanom Kranjcem in Štefanom Hadalinom, ki bo prvič tekmoval po težavah s hrbtom. Vremenska napoved z vetrom in padavinami ni najboljša.