Slovenski reprezentant zabil Interju, a to ni zadoščalo

Sandi Lovrić je premagal Samirja Handanovića, a je slednji kasneje s soigralci osvojil vse tri točke.

V soboto sta bila v italijanski ligi na delu oba milanska kluba. V 23. krogu je Inter gostil Udinese in zmagal s 3:1, Milan pa je gostoval v Monzi, ter se veselil minimalne zmage z 1:0. Inter ostaja prvi zasledovalec vodilnega Napolija, zaostaja 15 točk, takoj za njim je z zaostankom 18 točk Milan.

Za Inter je Samir Handanović po dolgem času branil celo tekmo. Nekdanji kapetan slovenske reprezentance se je razveselil vodstva, potem ko je njegovo ekipo v vodstvo iz enajstmetrovke popeljal Romelu Lukaku. Ta je sicer prvi strel z bele pike zapravil, a dobil na voljo še enga, saj so sodniki ocenili, da je vratar Marco Silvestri prehitro zapustil golovo črto. V drugo je bil Belgijec uspešen.

Nato je Handanovića v zaključku prvega polčasa z odličnim udarcem premagal rojak Sandi Lovrić, s katerim sicer v slovenski reprezentanci nista sodelovala.

Odločitev je padla v 73. minuti. Obe moštvi sta pred tem zaparvili izjemni priložnosti, Silvestri je najprej dobil dvoboj ena na ena z Edinom Džekom, na drugi strani pa je v protinapadu četverica nogometašev iz Vidma ostala v boju z dvema branilcema Interja. A Isaac Success je bil sebičen in akcija ni obrodila sadov. Žoga se je takoj preselila na drugo stran, kjer je bil uspešnejši Henrih Mhitarjan. Ta je zadel za 2:1.

Končni rezultat je iz protinapada v 89. minuti postavil Lautaro Martinez.

Lovrić je igral do 75. minute, njegov reprezentančni kolega Jaka Bijol pa je odigral celo tekmo.

Milan je Monzo premagal z golom Juniorja Messiasa v 31. minuti.

1. Napoli           23  20  2   1  56:15  62
 2. Inter            23  15  2   6  44:27  47
 3. Milan            23  13  5   5  39:30  44
 4. Atalanta         22  12  5   5  41:24  41
 5. Roma             22  12  5   5  29:19  41
 6. Lazio            22  11  6   5  37:19  39
 7. Bologna          23   9  5   9  30:33  32
 8. Torino           22   8  6   8  22:23  30