Slovenski reprezentant zadel za zmago

Slovenski reprezentant je potrdil izjemno formo in svoj klub obdržal pri vrhu lestvice.

Nogometaši Udineseja s slovenskima reprezentantoma Jako Bijolom in Sandijem Lovrićem so v zadnji tekmi 8. kroga italijanskega prvenstva v gosteh premagali Verono z 2:1. Zmagoviti zadetek je dosegel prav Bijol v sodnikovem dodatku. Udinese je na lestvici zdaj tretji z 19 točkami.

Udinese je imel pred tekmo peto izhodišče na lestvici, če bi zmagal, bi skočil na tretje, le s točko zaostanka za Napolijem in Atalanto. A Videmčanom sprva ni šlo vse po načrtih, domači, ki so v spodnjem delu lestvice, so igrali čvrsto v obrambi, v prvem polčasu pa je za njih v polno zadel Josh Doig.

Udinese, pri katerem je Bijol odigral celo tekmo, Lovrić pa je bil tudi v začetni postavi in na igrišču do 67. minute, je v nadaljevanju pritiskal, imel veliko premoč pri posesti žoge in številne priložnosti, zadel tudi okvir gola. Ko je že kazalo, da bo iztržil le neodločen izid, za izenačenje je poskrbel Beto v 70. minuti, pa je v sodnikovem dodatku po podaji Lazarja Samardžića Bijol pred vrati neoviran z natančnim strelom z glavo zadel za zmago.

Vodilni Napoli je v tem krogu Torino premagal s 3:1, Atalanta pa z 1:0 Fiorentno.

Milanski Inter s slovenskim vratarjem Samirjem Handanovićem je izgubil z Romo z 1:2, Empoli Petra Stojanovića - igral je celo tekmo - in Lovra Štubljarja, ki ga zaradi poškodbe ni bilo v kadru, pa je klonil proti Milanu z 1:3.

1. Napoli            8  6  2  0  18:6  20
 2. Atalanta          8  6  2  0  12:3  20
 3. Udinese           8  6  1  1  17:8  19
 4. Lazio             8  5  2  1  17:5  17
 5. Milan             8  5  2  1  16:9  17
 6. Roma              8  5  1  2  10:8  16
 7. Juventus          8  3  4  1  12:5  13
 8. Sassuolo          8  3  3  2  10:8  12