Smoki uničil Zlatorog, Zmaji zažgali Pionir

Union Olimpija je po zaslugi izvrstne zadnje četrtine in življenjske tekme Finca Sasuja Salina (23 točk) v Beogradu premagala Crveno zvezdo (101:93). Krka je doma po napeti končnici izgubila proti Širokem (71:73), Helios na gostovanju ni bil kos Hemofarmu (70:83), Cedevita pa je predvsem po zaslugi Matjaža Smodiša (19 točk) ugnala Zlatorog.

Zahvaljujoč kar petnajstim zadetim trojkam in nizu razpoloženih igralcev, med katerimi je še posebej izstopal Finec Sasu Salin, so košarkarji Uniona Olimpije proti Crveni zvezdi zasluženo vknjižili tretji par točk v ligi ABA, tako da ob Maccabiju in Partizanu ostajajo še neporaženi.

Ljubljančani so imeli v beograjski dvorani Pionir izjemen strelski večer. Izza črte 6,75 so metali 15:24 (63%), za dve točki 18:26 ali 69-odstotno, pet igralcev pa je doseglo ali preseglo mejo desetih točk. Sasu Salin je odigral najboljšo partijo v zeleno-belem dresu, saj je zadel šest od sedmih poskusov za tri točke ter zbral skupno 23 točk. Štirinajst točk v zgolj trinajstih minutah je dosegel Ratko Varda (trojke 3:3), 11 točk je zbral Damir Markota, po deset pa sta jih imela Aleksandar Ćapin in Ben Woodside.

Union Olimpija je vodila večji del srečanja - v 16. minuti s 50:40, v 26. 74:67, toda Crvena zvezda se je pred koncem tretjega dela prebila v ospredje in si do 36. minute nabrala šest točk prednosti (90:84). Tu se je začel festival trojk in uspešnih napadov zmajev, ki so z delnim izidom 15:0 obrnili stanje na semaforju in tako uspešno opravili generalko pred uvodnim srečanjem v Evroligi v četrtek doma proti Barceloni. Naslednjo tekmo v ligi ABA bo Union Olimpija igrala naslednjo nedeljo ob 18. uri v Stožicah proti Zagrebu.

Krka razočarala svoje navijače

Košarkarji Krke tudi po treh kolih ostajajo brez zmage. Po pričakovanih porazih proti Maccabiju in Ciboni so tokrat razočarali zveste ljubitelje košarke v Novem mestu, saj so točki oddali neposrednemu tekmecu iz Širokega Brijega, ki je tako iztržil že drugo tesno zmago v Sloveniji. V prvem kolu je namreč za dve točki slavil v Domžalah.

Po izenačenem prvem polčasu je tekma v nadaljevanju postala bolj zanimiva. Gostje iz Hercegovine so sredi tretje četrtine pobegnili na 51:40, toda podobno hitro, kot so prišli do prednosti, so jo tudi zapravili. Z delnim izidom 12:0 se je Krka vrnila v igro in bila vse do zaključka v igri za dve točki.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji minuti tekme. Dino Butorac je točno 60 sekund pred koncem pri izenačenju na 68 zadel trojko, Bojan Krivec je zadel le en prosti met, vse upe Krke pa je pokopal najboljši posameznik na tekmi Fran Pilepić (22 točk). Pri Novomeščanih zaradi poškodbe stopala ni nastopil Simon Petrov, razočarala sta Edo Murić in Smiljan Pavič, največ točk pa so dosegli Jure Balažič (19 točk, 9 skokov), Zoran Dragić in Bojan Krivec (po 16). V četrtem kolu bo Krka gostovala pri Partizanu.

Sagadinov Helios izgubil še tretjič zapored

Košarkarji Heliosa so doživeli tretji poraz v ligi ABA. Na gostovanju v Vršcu so se dobro upirali favoriziranemu Hemofarmu, žal pa v zadnjih petih minutah niso našli rešitve za razigrane domače nosilce igre, ki so na koncu prišli do previsoke zmage glede na prikazano v vseh štiridesetih minutah.

Končnih trinajst točk razlike je najvišja prednost katere koli ekipe na tekmi. Do 18. minute je bil namreč v vodstvu Helios, gostitelji pa so preobrat naredili šele sredi tretje četrtine, ko so z delnim izidom 10:0 prišli do osmih točk prednosti. Kljub temu se Domžalčani niso predali in se po trojki Sandija Čebularja v 36. minuti približali na vsega dve točki zaostanka (69:67). V sklepnih minutah so zmago Hemofarma zrežirali Mladen Jeremić (22 točk), Boris Savović (13 točk, 17 skokov) in Mladen Pantić (12).

Pri Heliosu je znova dobro igral slovenski reprezentant Klemen Prepelič (15 točk), dvomestno število točk pa so imeli še Drago Pašalić, Darnley Earl Gay (oba po 11) in Dražen Bubnić (10). Helios bo naslednjo soboto znova gostoval, in sicer v Podgorici pri Budućnosti, naslednjo tekmo pred domačimi gledalci pa bo igral 29. oktobra proti Unionu Olimpiji.