Sochaux na stara pota

Sochaux se je po zmagi nad Saint-Etiennom vrnil v stare tirnice. Na gostovanju v francoski prestolnici je bil Paris Saint Germain boljši z 2:1. Bojan Jokić je za rumene odigral celo tekmo.
Sochaux, kjer igrata Bojan Jokić in Valter Birsa, se je opogumljen z zmago proti Saint Etiennu odpravil na gostovanje k ranjenemu Paris Saint Germainu, ki je v prejšnjem kolu v Bordeauxu doživel pravo malo katastrofo (0:4). Rumeni levi so si seveda želeli nadaljevati v podobnem ritmu, saj so se končno odlepili z dna prvenstvene lestvice. A rane, pridobljene v prejšnjem kolu, je zacelil le klub iz francoske prestolnice. Za nekoliko mirnejše nadaljevanje Parižanov je z zadetkom ob koncu prvega polčasa poskrbel Hoarau. Nova okrepitev Sochauxa, Čeh Vaclav Sverkoš, je za priključek rumenih zadel takoj na začetku drugega polčasa.  A zato da klub Bojana Jokića, ki je odigral celo tekmo, in Valterja Birse, ki ga spet ni bilo v kadru za tekmo, ostaja pri samo dveh zmagah v tej sezoni, je z zadetkom v 63. minuti poskrbel Luyindula. Na derbiju spodnjega dela prvenstvene lestvice sta se Caen in Monaco razšla brez zmagovalca.

Mnogi slovenski ljubitelji okroglega usnja so se nadejali, da bo Boštjan Cesar že v soboto debitiral v dresu Grenobla na tekmi proti Lyonu, a se to ni zgodilo. Sedemkratni zaporedni francoski prvaki so sicer na tekmi zmagali z 2:0. Med strelce sta se vpisala Ederson in Delgado. Lyon je z zmago svojo prednost na lestvici pred Bordeauxom povečal na štiri točke, a prednost je zdržala le nekaj ur. Točneje do večerne tekme, ko je Bordeaux z 2:1 v gosteh odpravil Nantes in se ponovno vodilnemu na lestvici približal le na točko. Rennes je v zadnji tekmi kola moral priznati premoč Lilleu. Nekdanji klub Mileta Ačimoviča je tako Rennesu preprečil, da bi se ponovno prebil na tretje mesto.