Šok terapija ni obrodila sadov

Košarkarji Olimpije so ero z novim trenerjem začeli s porazom.

Košarkarji Petrola Olimpije tudi pod vodstvom novega trenerja - Zorana Martića je zamenjal Saša Nikitović - ostajajo pri eni zmagi v sedmih nastopih v ligi prvakov. Na gostovanju v Istanbulu so izgubili z Beşiktaşom (94:84).

Sprememba Pri Petrolu Olimpiji zamenjali trenerja, nov že znan

Po prvem delu lige prvakov Ljubljančani zasedajo zadnje mesto v skupini D, za četrtim mestom, ki vodi v nadaljnje tekmovanje oziroma osmino finala pa zaostajajo dve zmagi. Do konca predtekmovanja, se pravi do začetka februarja, jih čaka še sedem tekem.

Za Petrol Olimpijo je bila to dvaindvajseta tekma v novi sezoni oziroma od 24. septembra, ko je bila na sporedu prva preizkušnja v slovenskem superpokalu. Zgolj v državnem prvenstvu ima pozitivno bilanco (4-2), na mednarodnih prizoriščih pa je v dvanajstih nastopih zabeležila vsega tri zmage.

Šok terapija z menjavo trenerja ni uspela. Petrol Olimpija je prikazala katastrofalen prvi polčas, v katerem si je nabrala dvajset točk zaostanka (55:35), ki jih kljub nekoliko boljši predstavi v nadaljevanju ni uspela nadoknaditi. Podatek, da so domačini, ki do te tekme v svoji dvorani v ligi prvakov še niso zmagali, v 13. minuti vodili že s trinajstimi točkami naskoka (38:25), po petnajstih minutah in pol pa so bili že pri 52 doseženih točkah (52:33), zgovorno priča o kakovosti ljubljanske obrambe.

Ta je bila sicer v drugem polčasu nekoliko boljša, tako da so se zmaji približali na 64:58 (26.), 71:66 (29.) in 77:72 na začetku zadnje četrtine, vseeno pa niti približno takšna, da bi se lahko iz Turčije vrnili z dvema točkama ali prepričali zveste navijače, da je v Stožicah zapihal svež veter.

Pri domačih je Samet Geyik dosegel 18 točk, eno manj Robin Benzing. Pri Ljubljančanih je Jan Špan vpisal 18 točk in šest asistenc, Mirza Begić in Miha Lapornik sta dodala po 14 točk, Aleksandar Lazić pa 12 točk in osem skokov.

Evroliga Omić soliden, Slovenca nosila Real

Liga prvakov se bo nadaljevala po reprezentančnem premoru; Ljubljančani bodo 12. decembra gostovali pri Strasbourgu, proti kateremu so v prvem krogu v Ljubljani izgubili za deset točk.