Šokanten poraz Juventusa

Serija Juventusa v veliki nevarnosti.

Nogometaši Juventusa so se še bolj oddaljili od desetega zaporednega naslova prvaka Italije. V 28. krogu so na domačem stadionu Allianz v Torinu doživeli nepričakovan poraz. Z 1:0 jih je premagala ekipa Beneventa, ki je s sedmo zmago naredila velik korak k obstanku v Serie A. Strelec edinega zadetka za goste iz bližine Neaplja je bil Adolfo Gaich v 69. minuti.

Juventus tako ostaja na tretjem mestu in ima še naprej deset točk zaostanka za vodilnim Interjem iz Milana. Do konca prvenstva je še enajst krogov. S Torinčani so se danes po točkah izenačili sicer igralci Atalante, ki so bili v Veroni boljši z 2:0. Josip Iličić je igral od 77. minute in v sodniškem dodatku zadel prečko.

Obliž po izpadu iz evropske lige je AC Milan dobil v Firencah, kjer je nadoknadil zadetek zaostanka in slavil 18. zmago v prvenstvu. Zlatan Ibrahimović se je v serie A vrnil v postavo po treh tednih in v 9. minuti zadel za vodstvo nogometašev iz prestolnice Lombardije. Sledila sta zadetka Ericka Pulgarja in Francka Riberyja za Fiorentino, izenačenje ter zmago pa sta gostom prinesla Brahim Diaz ter Hakan Calhanoglu četrt ure pred koncem tekme.

V večerni tekmi se je Napoli z zmago z 2:0 v Rimu vključil v boj za ligo prvakov. Po tretji zaporedni zmagi - v prejšnjem krogu je v gosteh ugnal AC Milan - za četrtim mestom zaostaja le še dve točki. Belgijski nogometaš Dries Mertens je dvakrat zadel mrežo Rome v razmaku sedmih minut. Najprej je bil natančen v 27., nato pa še v 34.

Inter zaradi izbruha koronavirusa v svoji ekipi ta konec tedna ni igral. S tekmo manj ima šest točk naskoka pred mestnimi tekmeci.

1. Inter           27  20  5   2  65:26  65
 2. Milan           28  18  5   5  53:33  59
 3. Juventus        27  16  7   4  54:23  55
 4. Atalanta        28  16  7   5  65:34  55
 5. Napoli          27  17  2   8  58:29  53
 6. Roma            28  15  5   8  51:42  50
 7. Lazio           27  15  4   8  43:37  49
 8. Sassuolo        27  10  9   8  45:44  39