Šokanten zmagovalec prve dirke sezone!

Bastianini je prvi zmagovalec motoGP dirke v sezoni 2022.

Italijan Enea Bastianini (Gresini Ducati) je prvi zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu v elitnem razredu motoGP. Na uvodni preizkušnji v Katarju je premagal Južnoafričana Brada Binderja (KTM) in Španca Pola Espargaroja (Honda).

Odločitev o zmagovalcu je padla štiri kroge pred koncem, ko je Bastianini prehitel do tedaj vodilnega Espargaroja, slednji pa je potem izgubil še drugo mesto. To je bila prva zmaga za Bastianinija v karieri.

Dirka se je slabo končala za Španca Jorgeja Martina (Ducati Pramac), ki si je v soboto privozil peti najboljši startni položaj v karieri, saj ga je sredi dirke po napaki pri zaviranju s steze zrinil Italijan Francesco Bagnaia, dirkač tovarniškega Ducatija.

Pa tudi za svetovnega prvaka, Francoza Fabia Quartararoja (Yamaha), se prve preizkušnja sezone, v kateri brani naslov, ni začela najbolje. Brez pravih možnost za napad na vrh je končal na devetem mestu.

V šibkejših razredih moto2 in moto3 sta prvi zmagi nove sezone v Katarju dosegla Italijana Celestino Vietti in Andrea Migno.

Sezona se bo nadaljevala čez 14 dni s preizkušnjo na novem prizorišču v Indoneziji.