Soliden večer Udriha za zmago v Denverju

V noči na nedeljo je bil v najmočnejši ligi na svetu aktiven le en slovenski košarkar.

Košarkarji Miami Heat so doma izgubili proti ekipi Utah Jazz z 91:102. Za Miami ni igral slovenski organizator igre Goran Dragić, ki si je na prejšnji tekmi zvil levi gleženj.

Poraz so vpisali tudi košarkarji New York Knicks, ki so v gosteh pri Toronto Raptors izgubili s 107:118. Sašo Vujačić ni zaigral za Knicks.

Ekipa Detroit Pistons je premagala Denver Nuggets s 106:95 za prvo zmago v gosteh v tej sezoni, za katero je Beno Udrih, edini Slovenec, ki je tokrat stopil na parket, v 18. minutah dosegel devet točk in pet podaj.

Trener Miamija Erik Spoelstra je po tekmi priznal, da se je poznalo, da Dragića ni bilo v ekipi, saj je drugače igra Miamija hitrejša, zato upa, da bo graditelj igre Miamija čim prej nared za nastope. Miamiju ne kaže najboljše in je po četrtem porazu v nizu najslabše začel sezono po letu 2007.

Tokrat mu ni uspelo premagati oslabljenega Utaha, saj sta poškodovana George Hill in Boris Diaw, Derrick Favors pa je zaradi bolečin v levem kolenu tekmo predčasno končal že v prvi četrtini. Utah je z zelo dobro obrambo onemogočili domače, ki so v prvih treh četrtinah dosegli le 59 točk, kar je bilo dovolj za zanesljivo zmago, četudi so domači v zadnji četrtini zadeli 61 odstotkov metov.

Lakers meljejo naprej

V pestrem košarkarskem dogajanju onstran Atlantika je moštvo Los Angeles Lakers premagalo New Orleans Pelicans s 126:99, Boston Celtics so bili boljši od Indiana Pacers s 105:99.

Philadelphia 76ers je bila slabša od Atlanta Hawks (96:117), ki je vpisala še četrto zaporedno zmago. Washington Wizards so klonili v gosteh pri Chicago Bulls s 95:106, San Antonio Spurs je v teksaškem derbiju premagal Houston Rockets s 106:100.

Los Angeles Clippers so premagali Minnesoto s 119:105 za šesto zaporedno zmago, Milwaukee je bil boljši od Memphisa s 106:96, prve zmage v gosteh so se veselili košarkarji Brooklyna, ki so s 122:104 premagali Phoenix.