Southampton na kolena spravil še enega angleškega velikana

Liverpool doživel poraz, a ostaja na vrhu lestvice.

Ekipi Southamptona in Liverpoola sta končali 17. krog angleške nogometne lige. Zmagal je prvi z 1:0, kljub drugemu porazu v sezoni pa na vrhu lestvice ostajajo rdeči iz Liverpoola.

Southampton je povedel že v drugi minuti, ko je Danny Ings po prostem strelu malce z leve strani kazenskega prostora z lobom matiral Alissona Beckerja. Drugo najlepšo priložnost prvega dela je prav tako imel domači klub, Nathan Tella pa je žogo poslal le malo mimo vrat.

Liverpool, ki v prvem polčasu ni sprožil strela v okvir vrat, je v 50. minuti zahteval najstrožjo kazen, ko je sicer danes zelo dobrega branilca Jacka Stephensa žoga v kazenskem prostoru zadela v roko, a se sodniki niso odločili za strel z bele pike.

V 75. minuti so rdeči, ki so prevladovali v drugem polčasu, le sprožili prvi strel v okvir vrat, toda poskus Sadia Maneja je bil preslab za spremembo izida.

Liverpool ima na vrhu lestvice 33 točk, toliko kot Manchester United, sledi Leicester z 32, Tottenham, Manchester City in Southampton pa so pri 29 točkah. Vsi ti z izjemo Liverpoola so v tem krogu zmagali. United in Tottenham imata še eno tekmo v dobrem, City pa dve.

Angleška liga se bo nadaljevala 12. januarja, kljub temu, da v Veliki Britaniji zaradi novega koronavirusa uvajajo nove strožje ukrepe v boju proti pandemiji.