SP: favoriti zanesljivi

Rokometaši so na SP na Švedskem odigrali tekme drugega kola v skupinah A in C. Na prvi nedeljski tekmi sta se pomerila Nemčija in Bahrajn, po pričakovanju pa so visoko zmagali Nemci (38:18).

Nemci, svetovni prvaki iz leta 2007, so suvereno opravili z Bahrajnom, ki se je enakovredno upiral le do izida 2:2. Azijci so spodoben zaostanek držali do zaostanka s 6:8 v enajsti minuti, nato pa so Nemci v šestih minutah naredili delni izid 5:0 in povedli s 13:6. V 22. minuti je Nemčija prvič povedla z desetimi zadetki prednosti (17:7), končna razlika dvajsetih golov pa je bila tudi najvišja na tekmi.

Po izenečenem prvem polčasu proti Alžiriji so Hrvati Afričanom v drugem delu dopustili vsega štiri zadetke in dosegli drugo zmago. Najboljši strelec je bil Ivano Balić s šestimi goli.

Zadnjo tekmo v skupini A sta odigrala Francija in Egipt, uspešnejši pa so bili svetovni prvaki, ki so slavili z 28.19. Francozi so že v enajsti minuti vodili s 7:2, na začetku drugega polčasa pa s 16:9. Osem minut pred koncem so imeli svetovni prvaki že deset zadetkov prednosti (26:16). Tudi uvodni dvoboj v skupini C med Srbijo in Avstralijo (35:18) je minil v neenakovrednem razmerju moči, kajti Srbi so si hitro priigrali visoko vodstvo (3:0, 9:3, 15:5). Tudi v nadaljevanju so bili Srbi gospodarji na igrišču, najvišji naskok 18 zadetkov pa so imeli tik pred koncem (35:17).