Španci izkoristili srbski mrk

Potem ko so Srbi dobili prvi polčas, so Španci v drugem pritisnili na plin in na koncu slavili s 26:21. V prvem kolu rokometnega turnirja do zmage tudi Švedi.

Derbi prvega kola rokometnega turnirja na olimpijskih igrah v Londonu je pripadel Španiji, ki je po odličnem zaključku s 26:21 odpravila Srbijo. Aktualni evropski podprvaki so v prvem polčasu odigrali odlično in na odmor odšli s prednostjo štirih zadetkov (14:10). Srbi so prednost držali tudi v drugem polčasu, a le do 50. minute in izida 20:18. Nato so igrali le še Španci, ki so spretno izkoriščali napake Srbov in prednost višali predvsem po zaslugi odličnih protinapadov. Varovanci Veselina Vukovića so bili v zadnjih desetih minutah povsem neprepoznavni (dosegli so le en zadetek), prve točke pa bodo morali iskati na preostalih tekmah skupine A.

Do zmage so prišli tudi Hrvati, ki so z 31:21 ugnali Južno Korejo, Islandcib, Švedi in Francozi. Galski petelini so na prvem obračunu pregazili domačo izbrano vrsto Velike Britanije (44:15).