Sramota, ko nihče ne želi zadeti

Zadnja minuta tekme med evroligašema Darussafaka in Maccabi je bila zelo nenavadna.

Darussafaka je v zadnjem kolu prvega dela Evrolige gostila Maccabi, Izraelci pa bi napredovali v drugi del le ob zmagi z 11 točkami razlike ali več. V zaključku rednega dela jim je že zmanjkovalo časa, edina možnost za lov na potrebno razliko pa je bil tako podaljšek. Ta bi  Maccabiju omogočil dodatnih pet minut, v njih pa bi si velikan še lahko priigral napredovanje. A tudi Turki znajo računati, zato je sledilo škandalozno izvajanje prostih metov. Maccabi je na koncu prišel do zmage, a ta ob rezultatu 70:66 ni zadoščala.