Suarez zdaj že pri 94 milijonih za gol

Luis Suarez je dosegel svoj prvi zadetek v španskem prvenstvu, Barcelona pa se je s petardo približala madridskemu Realu, ki trenutno sodeluje na klubskem svetovnem prvenstvu.

Nogometaši Barcelone so se tokrat pomerili s predzadnjo Cordobo in zanesljivo zmagali s 5:0. Pedro je mrežo gostov načel že na samem začetku dvoboja, v drugem polčasu pa se je prvič med strelce v la Ligi vpisal tudi Luis Suarez. To je bila Urugvajčeva osma tekma v španskem prvenstvu, že prej je sicer zadel v Ligi prvakov. Kasneje sta zmago le še potrdila Gerard Pique in Lionel Messi, Argentinec je dosegel zadetka za 4:0 in končnih 5:0.

Pedro, ki je v kraljevem pokalu zabil hat-trick, je tokrat dobil prednost pred Neymarjem, ki je sicer že okreval po poškodbi gležnja. Trenerju Luisu Enriqueju se je ta odločitev obrestovala že v 3. minuti, ko je po vtekanju in podaji Ivana rakitića Pedro zatresel gostujočo mrežo. Barca je bila tudi v nadaljevanju prvega polčas boljša, Suarez je v 12. minuti z volejem zadel le zunanji del mreže. Ob koncu prvega polčasa je bil blizu gola še Pique, a je bil njegov poizkus z glavo zaustavljen.

Pedro je bil zaslužen tudi za drugi gol Barce, prodrl je namreč po levi strani kazenskega prostora in s povratno podajo našel Suareza, napadalec, ki je Katalonce v prestopnem roku stal 94 milijonov evrov, pa se je razveselil prvega prvenstvenega zadetka v novem dresu. Rakitić je nato s projektilom zadel še vratnico, vratar Cordobe Juan Carlos pa je nato klonil šele v 80. minuti, ko je bil po kotu z glavo natančen Pique. Gostje so imeli težave ob prekinitvah, po še eni nerazčiščeni žogi pa je zadel še Messi. Argentinski zvezdnik je bil nato natančen še v sodnikovem dodatku, ko je najprej lepo zaustavil podajo Jordija Albe, nato pa še enkrat ugnal gostujočega čuvaja mreže. To je bil Messijev 15. zadetek v tej sezoni La Lige.