Super Alex na 700. tekmi rešil Juve

Eden in edini Alessandro Del Piero je na igrišče znova prišel iz klopi in dokazal svojo neprecenljivo vrednost za Juventus. Super Alex je v 82. minuti iz prostega strela zadel za zmago proti Laziu (2:1) in prednost pred Milanom na vrhu lestvice znova povišal na tri točke. Rdeče-črni so z 1:0 ugnali Chievo.

Juventus v letošnji Serie A še naprej ostaja neporažen in ima na vrhu lestvice ša naprej tri točke prednosti pred Milanom. Stara dama je tokrat gostila Lazio in prvič povedla v 30. minuti, ko je po podaji Andrea Pirla s škarjicami s sedmih metrov zabil Simone Pepe. Gostje so izenačili ob koncu prvega polčasa, ko je s strelom z glavo izenačil Stefano Mauri. Mož odločitev pa je bil Alessandro Del Piero, ki ga je strateg Juventusa Antonio Conte aktiviral v 74. minuti, ko ga je v igro poslal namesto Mirka Vučinića. Del Piero se je trenerju za zaupanje oddolžil že osem minut kasneje, ko je neubranljivo zadel iz prostega strela.

Super Alex je tokrat odigral že 700. srečanje za giganta iz Torina in okrogli jubilej kronal z izjemno pomembnim zadetkom v boju za naslov državnega prvaka.

Vse bolj napeto postaja v boju za tretje in četrto mesto. Potem ko sta tokrat klonila tako Lazio kot Udinese, sta se jima z zmagam približala Roma in Inter. Rimljani so s 3:1 ugnali prav Udinese našega Samirja Handanovića. Črno-modri iz Milana pa so po preobratu z 2:1 odpravili Sieno, oba zadetka je prispeval Diego Milito. V igri za tretje oziroma četrto mesto ostaja tudi Napoli, ki si je tokrat privoščil velik spodrsljaj, saj je na svojem San Paolu z 1:3 izgubil proti Atalanti.

Palermo se je v gosteh brez zadetkov razšel s Fiorentino. Josip Iličić je igral do 89. minute, Armin Bačinović pa od 49. Oba slovenska reprezentanta sta si prislužila opozorilo rumene barve. Valter Birsa je zgolj s klopi opazoval remi Genoe in Cesene (1:1).

Italijanska liga, 32. kolo:

Chievo : AC Milan 0:1 (0:1)
Muntari (9)
Boštjan Cesar je v igro vstopil v 74. minuti, Bojan Jokić (oba Chievo) pa ni bil v ekipi.

AS Roma : Udinese 3:1 (1:1)
Osvlado (8), Totti (85), Marquinho (90); Fernandes (43)
Samir Handanović (Udinese) je branil celotno srečanje.

Catania : Lecce 1:2 (0:0)
Bergessio (52); Corvia (87), Di Michele (90)

Fiorentina : Palermo 0:0
Josip Iličić je igral do 89. minute, Armin Bačinović (oba Palermo) pa od 50. Oba sta si prislužila rumeni karton.

Genoa : Cesena 1:1 (1:0)