Švedi popravili napako, Fincem derbi s Slovaki

Po tem, ko je slovenska hokejska reprezentanca na svetovnem prvenstvu elitne skupine v uvodnem nastopu izgubila proti Norveški (1:3), je v soboto v isti skupini Kanada premagala Dansko (3:1), derbi med Češko in Švedsko pa je dobila slednja (2:1).

Danci so tekmo v Stockholmu dobro začeli in vodili po prvi tretjini in golu Mortena Greena ob igralcu več. Kanadčani pa so v zadnjih dveh tretjinah stvari postavili na svoje mesto ter z zadetki uglednih hokejskih imen, Matta Duchena, ki je bil uspešen dvakrat, in Stevena Stamkosa prišli do pričakovane zmage.

V večernem derbiju je Švede, ki so v petek klonili pred Švicarji, v vodstvo popeljal Jimmie Ericsson, Henrik Tallinder je podvojil švedsko prednost, končni izid pa je postavil Jiri Hudler.

V skupini, ki tekme igra v Helsinkih, pa so ZDA s 5:3 odpravile Avstrijo. Ta je po prvi tretjini vodila z 2:1, drugo pa so Američani dobili kar s 4:1 in odločili zmagovalca. Erik Johnson je zabil dvakrat za ZDA. Rusi so imeli malo dela z Latvijci, nasuli so jim pol ducata zadetkov. Po prvi tretjini je bilo še 1:0, v drugi pa so Rusi, gole je dalo šest različnih hokejistov, s tremi goli odločili zmagovalca.

Derbi skupine sta igrali Finska, ki se je v petek mučila z Nemci, in Slovaška, ki včeraj ni imela težkega dela s Francijo. Fince je v vodstvo popeljal Juhamatti Aaltonen, v uvodu zadnje tretjine pa je na 2:0 povišal Petri Kontiola, kar je bil tudi končni izid srečanja.