Tajfun še drugič zapored poražen

Košarkarji Tajfuna so v 5. krogu lige Aba izgubili z Budućnostjo z 61:80 (17:17, 33:42, 45:58).

Košarkarji Tajfuna so drugič v treh dneh razočarali zveste privržence. Potem ko so v petek s kar 47 točkami razlike izgubili pri vodilni Crveni zvezdi, jih je v petem krogu lige Aba pred domačo publiko nadigrala še Budućnost z 80:61.

Za slovenskega prvaka je to tretji poraz v petih nastopih, naslednji pa ga čaka šele prihodnji petek v gosteh pri Zadru. V tem času se bodo Šentjurčani v prvi vrsti odpočili od napornega ritma, saj so v zadnjih sedmih dneh odigrali kar štiri tekme.

Tajfun je tekmo izgubil v zaključku prvega in na začetku drugega polčasa. Med 19. (33:33) in 26. minuto (35:52) so gostje naredili delni izid 19:2 in rešili vprašanje zmagovalca. Ključen igralec je bil gostujoči organizator igre Omar Cook, ki je v prvem polčasu dosegel 17 točk, tekmo pa končal z odlično statistiko: 19 točk, 11 podaj, 5 ukradenih žog (indeks 26). Še višji statistični indeks pa je zbral Aleksandar Marić (20 točk, 5 skokov, indeks 32).

Na drugi strani je iz sivega povprečja Tajfuna, ki je imel komaj 32 odstotni met iz igre ter 18 izgubljenih žog, izstopal le Tomaž Bolčina s 16 točkami.