Tako Maribor kot Olimpija s slabo popotnico v večni derbi

Maribor in Olimpija sta prvenstveno sezono sklenila s porazom.

Domžalčani so sezono, po kateri se poslavlja vratar Dejan Milić, končali s prestižno zmago proti prvaku. Tekma sicer ni odločala o ničemer, saj sta bili ekipi zacementirani na prvem oziroma tretjem mestu, je pa na njej nekaj zadovoljstva doživel Luka Zahović, ki je z 18. zadetkom prevzel prvo mesto na lestvici strelcev.

Prvi polčas so dobili Domžalčani, pa čeprav so bili Štajerci v prvi polovici boljši tekmec in tudi vodili. Najprej je Dino Hotić sprožil s 25 metrov, Krševan Santini je žogo odbil, že v naslednji minuti pa so gosti povedli, ko je po dvojni podaji z Aleksom Pihlerjem pred Santinija prišel Luka Zahović in ga premagal za svoj 18. gol sezone in skok na vrh lestvice strelec.

V 17. minuti je bil nevaren še Jasmin Mešanović, ki je bil malce nenatančen z 20 metrov, v 25. minuti pa so domači izenačili. Po podaji Tončija Mujana z leve strani je nespretno posredoval Aleksander Rajčević in žogo poslal v lastno mrežo.

Tudi v nadaljevanju so imeli domači še nekaj priložnosti, v 30. je Kobie Morris z glavo meril previsoko, v 44. je Shamar Nicholson že obšel Kenana Pirića, a nato močno z desne strani zadel le zunanji del mreže, vmes pa je v 38. minuti po kotu z leve strani žoga prišla do Amedeja Vetriha, ki jo je s približno desetih metrov poslal v mrežo za vodstvo z 2:1.

Drugi polčas ni prinesel toliko razburljivih dogodkov, vendarle pa sta si ekipi priigrali še nekaj nevarnih akcij. V 57. minuti je Mešanović streljal iz prve iz bližine, Santini pa je bil na mestu, na drugi strani je Shamar Nichoslon v 65. minuti poskusil z roba kazenskega prostora, a je žogo poslal malce čez gol.

Novo nevarnost so Mariborčani uprizorili v 80. minuti, ko je bil najprej Zahović sam pred Santinijem, ta je žogo odbil, nato pa še posredoval po poskusu Blaža Vrhovca z 18 metrov. V 88. minuti je bil z glavo le malce prenizek Marcos Tavares, že v sodniškem dodatku pa je po kotu streljal Vrhovec, z golove črte pa izbil Slobodan Vuk.

Olimpiji ostane boj za pokalno krono

Nogometaši Aluminija so se od sezone poslovili s skalpom Olimpije. Kidričani so dosegli najboljšo uvrstitev v prvoligaški zgodovini kluba, bili so šesti. Olimpija je sezono končala z drugim mestom in z ne najboljšo popotnico pred četrtkovo finalno tekmo pokala Slovenije proti Mariboru. Trener Safet Hadžić je sicer spočil nekaj članov udarne enajsterice in bržčas upa, da bodo Ljubljančani sezono končali vsaj s pokalno lovoriko.

Prvo priložnost na tekmi so imeli domači, v šesti minuti je Dejan Petrovič z roba kazenskega prostora meril mimo gola. Tri minute kasneje je Jan Andrejašič podal v kazenski prostor, a je le ogrel Luko Janžekoviča. V 11. minuti je Antonio Lukanović zadel za Olimpijo, a so sodniki njegov gol zaradi prepovedanega položaja razveljavili.

V 17. minuti je Nejc Vidmar ubranil dober strel Aljaža Ploja, pet minut kasneje se je na drugi strani moral izkazati Janžekovič, ko je nevarno v kazenski prostor iz kota podal Asmir Suljić.

Sledili sta dve lepi priložnosti za Olimpijo. V 33. minuti je Suljić po protinapadu podal v kazenski prostor, Lukanović pa je streljal mimo desne vratnice. V 38. minuti je Oliver Kregar s kakšnih 18 metrov stresel prečko.

Tik pred odhodom na odmor med polčasoma pa so Kidričani prišli do zadetka. Strel Lucasa Maria Horvata je Vidmar s težavami odbil, vratar Olimpije in Jure Matjašič sta se borila za žogo, Alen Krajnc pa je odbito žogo spravil v gol.

V 55. minuti je imel priložnost za 2:0 Matjašič, Mirza Mujčić je v zadnjem trenutku odbil v kot. Lepo priložnost za izenačenje je imel v 61. minuti Marko Putinčanin, ki je prišel do strela z glavo, a je udaril čez gol.

V 75. minuti je Stefan Savić podal iz kota, rezervist Adam Jakupović je z glavo meril v Janžekoviča. V 76. minuti so domači oblegali gol Olimpije, a je obramba z Vidmarjem zdržala nalete. Igra se je nato umirila, gostujoči navijači pa so predsedniku kluba Milanu Mandariću namenili še vzklike "Milan, adijo."