Togu kazen dveh nastopov

Foto: Žurnal24 Ob napadu so umrli trije ljudje. (Foto: Reuters)
Zelo čudno, celo precej brezčutno je Afriška nogometna zveza (CAF) reagirala ob napadu na reprezentanco Toga. Toda to ni še nič - Togu so zdaj dodelili prepoved nastopanja na APN!
Oglej si celoten članek

Reprezentanca Toga po odločitvi Afriške nogometne zveze (CAF) ne bo smela nastopati na naslednjih dveh Afriških pokalih narodov. Razlog naj bi bil "vladni vpliv" na njihovo odločitev, da zapustijo prvenstvo v Angoli, po tem ko so njihov avtobus z brzostrelkami napadli uporniki in ubili dva člana reprezentance, še nekaj pa jih hudo ranili.

Pri CAF so dejali, da so izjemno nezadovoljni z ravnanjem premierja Toga Gilberta Huongba, ki je ukazal, naj se ekipa vrne iz Angole, kmalu po usodnem napadu v separatistični enklavi Cabindi. Reprezentanti so bili prvo odločeni zapustiti APN, a se kasneje premislili, Huongbo pa jim je ukazal dokončen umik. Afriška zveza jih je nato diskvalificirala, saj se niso udeležili otvoritvene tekme skupine proti Gani.

Smo skupina nogometašev, na katere so streljali, zdaj pa ne moremo več igrati nogometa. Povsem nas bodo zlomili.
Thomas Dossevi

Predsednik CAF Issa Hayatou je za AFP dejal, da je bila prepoved nastopanja na turnirjih leta 2012 in 2014 sprejeta zaradi "vladnega vpliva", medtem ko je predstavnik za odnose z javnostjo pri CAF Sulejman Habuba dejal, da so odločitev sprejeli na podlagi 78. regulacijskega člena CAF, ki pravi, da mora reprezentanca odločitev o nenastopanju naznaniti najmanj 20 dni pred začetkom turnirja.

"Igralci so javno izrazili voljo, da se vrnejo in tekmujejo na Afriškem pokalu narodov. Toda vlada Toga se je odločila, da svojo državno reprezentanco pokliče nazaj," so zapisali v uradni izjavi pri CAF.

Medtem se je oglasil vezist Toga Thomas Dossevi, ki je bil na avtobusu in preživel streljanje, zdaj pa je dejal, da se mora Togo nujno pritožiti na to odločitev:

"Smo skupina nogometašev, na katere so streljali, zdaj pa ne moremo več igrati nogometa. Povsem nas bodo zlomili," je povedal za Reuters. "Togo bi se moral pritožiti. Ko smo jim rekli, da gremo za tri dni domov na tridnevno žalovanje, so nam dejali, da so z nami v teh težkih trenutkih, zdaj pa nas kazujejo." Na funkcionarje CAF pač niso streljali, kajne?

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.