Toulouse zamudil priliko za vrh

Valter Birsa je še naprej brez zmage. Z Auxerrom je remiziral (2:2). Marseille se dviga po lestvici navzgor, potem ko so z 2:1 premagali Sochaux. Lyon je spet izgubil - proti vodilnemu St. Étiennu (0:1).
Valter Birsa je ob remiju Auxerreja in Nancyja igral do 71. minute.

Toulouse je zamudil priliko za skok na vrh Ligue 1, potem ko je le remiziral z Lillom. Napadalec s Slonokoščene obale Gervinho je nekdanji klub Mileta Ačimovića popeljal v vodstvo, 15 minut pred koncem pa je izenačil Antoine Devaux. Toulouse je tako padel na tretje mesto s 14 točkami, dve za St. Etiennom.

Olympique Marseille
si je za obračun Lige prvakov s Chelseajem, ki sledi sredi naslednjega tedna, nekaj dodatne motivacije nabral z zmago 2:1 v domačem prvenstvu nad Sochauxjem. Taye Taiwo je dosegel čudovit evrogol, Lucho Gonzalez pa je sredi drugega polčasa zabil za varno vodstvo 2:0. 15 minut pred zadnjim sodnikovim žvižgom je končni izid postavil Nicolas Maurice-Belay. Z novimi tremi točkami se je Marseille dvignil na peto mesto Ligue 1. So štiri točke za vodilnim Rennesom, ki je z enakim rezultatom 2:1 odpravil Nico. V soboto zvečer je Saint-Étienne z 1:0 premagal Lyon. Uspelo jim je prvič po 21 tekmah oziroma po aprilu 1994. Prvi strelec Étienna Dimitrij Payet je kljub bolečinam v mišici nastopil in tudi dal odločujoč zadetek.

Lyon je bil še pred dvema sezonama nesporni vladar v Franciji. Danes pa je položaj precej drugačen, saj je s četrtim porazom (ob eni zmagi in dveh remijih) ostal na zadnje sramotnem 19. mestu. Imajo pet točk oziroma kar 11 manj od novega vodilnega Saint-Étienna. Navijači so že med tednom obiskali trening in trenerju Claudeu Puelu vzklikali naj odstopi. Možnost zamenjave na trenerski klopi je omenil tudi predsednik Jean-Michel Aulas: "Če po desetih tekmeh, naš rezultat ne bo dober, bomo morali nekaj spremeniti,“ je nekaj maneverskega prostora Aulas vendarle še pustil Puelu.