Tri dni po šestici še petarda Cityja

Manchester United je dva dni po debaklu na mestnem derbiju z Manchester Cityjem na tekmi četrtega kola ligaškega pokala premagal četrtoligaša Aldershot Town (3:0). Mestni sosedje so dan kasneje zanesljivo odpravili Wolverhampton (5:2). V Nemčiji so izpadli vsi klubi, kjer si kruh služijo slovenski nogometaši. Paris Saint-Germain, ki je pred sezono za okrepitve zapravil 86 milijonov evrov, je izpadel iz francoskega ligaškega pokala proti lanskemu drugoligašu Dijonu (2:3).

Sir Alex Ferguson je jasno pokazal, kaj si misli o igralcih, ki so tako katastrofalno odigrali nedeljski derbi z Manchester Cityjem: v prvi postavi Manchester Uniteda proti Aldershot Townu ni bilo niti enega "preživelega" z zadnje ligaške blamaže, po poškodbi pa se je v zvezno vrsto vragov vrnil obetavni Tom Cleverley. Na igrišču četrtoligaša in pred sedem tisoč gledalci je United rutinirano opravil svoj posel in se brez težav uvrstil v četrtfinale tekmovanja. Lepo izdelane akcije sta v zadetka v prvem polčasu spremenila rezervna napadalca Dimitar Berbatov in Michael Owen, vse dvome pa je z izjemnim golom kmalu po začetku nadaljevanja odpihnil Antonio Valencia.

Arsenal je moral na Emiratesu trepetati za zmago proti Bolton Wanderers, ki jim jo je s prvim golom za klub prinesel Južnokorejec Park-Chu Young. Gostje so na začetku drugega polčasa povedli prek Fabricea Muambe, Andrej Aršavin in Park pa sta v manj kot desetih minutah obrnila rezultat na glavo. Bolton je silovito napadal gol topničarjev vse do zadnjih minut, a je zadnja vrsta Londončanov skupaj s težko pričakovanim povratkom branilca Thomasa Vermaelena zdržala.

Roberto Mancini si je lahko privoščil enajst menjav glede na prvo postavo s tekme proti Manchestru Unitedu, vseeno pa so tekmo začeli Edin Džeko, Samir Nasri in Adam Johnson, ki so bili le rezervisti na Old Traffordu. Prav vsi izmed omenjene trojice so se vpisali med strelce na gostovanju pri Wolverhampton Wanderers, kjer se je vse skupaj spet zdelo tako zelo lahko za izjemni sinjemodri stroj. Johnson, Nasri in Džeko so (po vrsti) zabili tri gole v razmaku ravno toliko minut (med 37. in 40.), kar je bila dovolj velika zaloga do konca tekme.

Vroči Luis Suárez je z dvema goloma prinesel zmago Liverpoolu na težkem gostovanju pri Stoke Cityju (2:1). Urugvajec je v konici napada začel skupaj s še naprej nerazpoznavnim Andyjem Carrollom, z visokoraslim Angležem pa si spet ni mogel veliko pomagati. Kot je to že v navadi je odločila njegova individualna kakovost, s katero je mojstrsko matiral vratarja Thomasa Sorensena pet minut pred koncem tekme za svoj drugi in zmagoviti zadetek obračuna.

Nemčija: Dedić dobil priložnost na Westfalnu, izpad Kölna

Köln še naprej igra brez poškodovanega Milivoja Novakovića, se je pa v prvo postavo kozličkov po premoru na ligaški tekmi vrnil Mišo Brečko. To ni bilo dovolj za goste, ki so pri Hoffenheimu izgubili kljub temu, da so prek Hrvata Mata Jajala povedli že po nekaj minutah igre. Zlatko Dedić je dobil 15 minut na enem najslavnejših stadionov na svetu, z Dynamom Dresden pa izpadel proti Borussii Dortmund (2:0). Za lanskoletne ligaške prvake sta zadela Robert Lewandowski in Mario Götze.

Klemen Lavrič je za Karlsruhe odigral celo tekmo proti branilcem naslova Schalkeju 04 in v enajsti minuti za las ostal brez zadetka, ko je njegov prosti strel vratar Lars Unnerstall izbil v svoj okvir gola. Gostje iz Gelsenkirchna so tekmo v svoj prid odločili šele v zadnjih minutah, ko sta zadela Klass-Jan Huntelaar in Joel Matip. Manjšo blamažo si je privoščil tudi Goran Šukalo z Duisburgom, ki je izpadel proti četrtoligašu Holstein Kielu (0:2).

Bayern München se je v tretje kolo uvrstil potem, ko je na domači Allianz Areni demoliral drugoligaša Ingolstadt (6:0). Nils Petersen je tekmo začel na mestu prvega strelca kluba Maria Gómeza in z dvema goloma ni razočaral, sicer pa je trener Jupp Heynckes po nedeljskem ligaškem porazu pri Hannovru 96 na igrišče poslal močno oslabljeno moštvo. Že pred Petersnom sta za vodstvo Bavarcev zabila Thomas Müller v prvem in David Alaba v drugem polčasu, med strelce pa se je še pred koncem tekme uspel vpisati tudi Japonec Takaši Usami.

Francija: PSG hoče zvezde, dobil le izpad

Na dan tekme Paris Saint-Germaina proti Dijonu, na tekmi osmine finala francoskega ligaškega pokala, je udarila novica, da naj bi po novem bogati klub iz francoske prestolnice ponujal kar 50 milijonov evrov za nakup Lilleovega zvezdnika Edena Hazarda. V orbiti PSG se v zadnjem času vrtijo imena največjih zvezd nogometa, toda le kako jih bodo zvabili v svoje vrste s predstavami, kot je bila sredina?

Parižani so zapravili dva gola prednosti na gostovanju v mestu gorčice in neslavno izpadli proti lanskoletnemu drugoligašu. Javier Pastore, Nene in Kevin Gameiro so vsi začeli na klopi za rezerve, a je PSG tudi brez njih hitro povedel z 2:0. Domači so po zaslugi dveh enajstmetrovk obrnili rezultat na glavo in povedli po nekaj več kot eni uri igre, obupni poizkusi trenerja Antoinea Kombouareja z Nenejem and Gameirom v zadnjih minutah pa niso obrodili sadov, je pa res, da je PSG dvakrat stresel okvir vrat. Slaba tolažba.

Angleški ligaški pokal (Carling Cup), 4. kolo:

Aldershot Town : MANCHESTER UNITED 0:3 (0:2)

Jones (44); Suárez (54, 85)

Wolverhampton Wanderers : MANCHESTER CITY 2:5 (1:3)
Milijaš (18), O'Hara (65); Johnson (37), Nasri (39), Džeko (40, 64), De Vries (54/a.g.)

BLACKBURN ROVERS : Newcastle United 4:3* (1:0)
Rochina (5), Yakubu (64/11-m), Pedersen (99), Givet (120); Guthrie (90), Cabaye (90), Løvenkrands (105/11-m)
Vučkića (Newcastle) ni bilo v ekipi.
* – po podaljšku

Everton : CHELSEA 1:2* (0:1)
Saha (83); Kalou (38), Sturridge (116)
RK: Drenthe (107/Everton); Turnbull (58/Chelsea)

Nemški pokal (DFB pokal), 2. kolo:

FC Heidenheim : BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH 0:0* (0:0, 3:4)
* – po enajstmetrovkah

FORTUNA DUSSELDORF : München 1860 3:0 (2:0)
Benjamin (15/a.g.), Rösler (39, 90/11-m)

RasenBallsport Leipzig : AUGSBURG 0:1 (0:0)
Brinkmann (62)

Unterhaching : BOCHUM 1:4 (0:2)
Bigalke (66/11-m); Dabrowski (7), Ginczek (21), Federico (72), Chong (75)
Tunjić (Unterhaching) je v 57. minuti zapravil enajstmetrovko.

BORUSSIA DORTMUND : Dynamo Dresden 2:0 (1:0)
Lewandowski (30), Götze (65)
Dedić (Dynamo) je igral od 75. minute.

Eintracht Trier : HAMBURGER SV 1:2* (1:0)
Kulabas (9); Berg (63), Aogo (110)

GREUTHER FÜRTH : Paderborn 4:0 (3:0)
Peković (5), Nöthe (29), Occean (35), Pektürk (80)
RK: Palionis (60/Paderborn)

HOFFENHEIM : 1. FC Köln 2:1 (1:1)
Obasi (41), Musona (50); Jajalo (6)
Brečko je odigral celo tekmo, Novakovića (oba Köln) ni bilo v ekipi.

Hannover : MAINZ 0:1* (0:0)
Ivanschitz (93)
Ya (Hannover) je v 120. minuti zapravil enajstmetrovko.
* - po podaljšku

HOLSTEIN KIEL : Duisburg 2:0 (0:0)
Kazior (54), Sykora (59)
Šukalo (Duisburg) je odigral celo tekmo.

Karlsruhe : SCHALKE 0:2 (0:0)
Huntelaar (81), Matip (83)
Lavrič (Karlsruhe) je odigral celo tekmo.

RW Essen : HERTHA BSC 0:3 (0:0)
Ramos (64), Lasogga (72), Rukavytsya (87)

BAYERN MÜNCHEN : Ingolstadt 6:0 (1:0)
Müller (33), Alaba (49), Petersen (53, 69), Matip (82/a.g.), Usami (90)

Eintracht Frankfurt : KAISERSLAUTERN 0:1* (0:0)
Sukuta-Pasu (118)

Erzgebirge Aue : NÜRNBERG 1:2 (0:0)
König (78); Esswein (63), Wiessmeier (68)

STUTTGART : FSV Frankfurt 3:0 (2:0)
Hemlein (4), Cacau (38), Traoré (89)

Francoski ligaški pokal (Coupe de la Ligue), osmina finala:

MARSEILLE : Lens 4:0 (1:0)
Gignac (14), Ayew (67), Remy (82, 90)

DIJON : Paris Saint-Germain 3:2 (2:2)
Sankhare (29/11-m), Berenguer (32), Jovial (61/11-m); Bahrebeck (16), Erdinc (20)

Montpellier : LORIENT 1:2 (0:1)
Giroud (65); Emeghara (14), Campbell (69)
RK: Bocaly (56/Montpellier)

Auxerre : CAEN 1:2* (1:1)
Sahar (30); Nabab (24, 117)
RK: Boly (53/Auxerre)

LE MANS : Rennes 0:0* (4:1)

LILLE : Sedan 3:1 (2:0)
Pedretti (34), Cole (38), Jelen (70); Diaby (79/11-m)

NICE : Sochaux 2:1 (1:0)
Pentecôte (38, 57); Camara (81)

Saint-Etienne : LYON 1:2 (0:1)
Aubameyang (88); Briand (40), Bastos (72/11-m)

AB z velikimi tiskanimi črkami je zapisana ekipa, ki se je uvrstila v polfinale.