Trije Slovenci med top 8

Med prvimi osmimi ekipami Evrolige, ki vodijo v končnico, so štiri kroge pred koncem rednega dela trije slovenski košarkarji.

Luka Dončić in Anthony Randolph se z Real Madridom borita za eno od prvih štirih mest, ki v razigravanju na tri zmage prinašajo prednost domačega terena, Beno Udrih pa je član petouvrščenega Žalgirisa.

Košarkarji iz Kaunasa so na gostovanju v Vitorii zapravili priložnost za izenačenje zmag Real Madrida (16-10); Baskonia je slavila s 84:64, Udrih pa je bil po več kot enem mescu spet v kadru trenerja Šarunasa Jesikevičiusa. Šempetran je priložnosti dobil v zaključku tekme; v sedmih minutah je ukradel tri žoge, dvakrat podal in zgrešil dva meta na koš.

Aleksej Nikolić je z Bambergom prišel do jubilejne desete zmage in za osmim mestom zaostaja štiri zmage. Nemci so z 88:79 premagali Anadolu Efes, ekipo Zorana Dragića, ki je zaradi poškodbe že končal sezono. Nikolić ni imel vidnejše vloge; igral je dobre tri minute in imel praktično prazno statistiko.

Podobno se je nocoj godilo Alenu Omiću v dresu Crvene zvezde, ki je doma premagala Valencio s 106:90. Omić je igral skoraj petnajst minut, vendar ni vrgel na koš, ima pa v statistiki tri podaje in en skok. Pri Beograjčanih je izstopal Američan James Feldeine s 30 točkami (indeks 32).

Boleča poraza sta doživeli moštvi, ki sta bili do šestindvajsetega kroga med prvimi osmimi na lestvici. Drugouvrščeni Olympiacos je sredi Pireja visoko premagala predzadnja na lestvici Barcelona (90:63), Maccabi pa je v Tel Avivu izgubil s Himkijem 91:94. Za slednjega, ki je po zmagah izenačen z Žalgirisom na petem mestu, je prvi strelec evrolige Rus Aleksej Šved dosegel 22 točk (12 podaj, indeks 29).

Luka Dončić, ki naj bi se po lažji poškodbi na parket vrnil naslednji teden, ko sta na sporedu evrolige dva kroga, je prvi po statističnem indeksu (23,1), kjer mu sledita Nando de Colo (20,6) in Šved (19,7), ter drugi strelec evrolige s povprečjem 17 točk na tekmo. Vodi Šved z dobrimi dvaindvajsetimi točkami.