Trullijeva pot iz Pescare do Monze

Foto: Žurnal24 Jarno Trulli (Toyota) je na dosedanjih trinajstih dirkah sezone 2008 zbral 26 to
Na VN Italije že 42 let ni zmagal Italijan. GianCarlo Fisichella in Jarno Trulli letos zopet nimata realnih možnosti. Pred VN Italije se spominjamo Trullijeve poti od Pescare do Monze.
Oglej si celoten članek
 
 

Je predan in trmast. Vedno je naredil vse, da bi bil uspešen.

Author

 
Jarno Trulli je eden od zgolj dveh italijanskih dirkačev v karavani formule 1 in bržčas s svojo Toyoto nima možnosti za prvo italijansko zmago na italijanski VN po 42 letih. Leta 1966 je to nazadnje uspelo Ludovicu Scarfiottiju s Ferrarije m. Dirka v Monzi je za dirkača iz Pescara njegova domača. Res je, zmagovalec dirke formule 1, prihaja iz kraja znanega po eni najbolj legendarnih dirk formule 1. V Pescari je bila leta 1957 pred okoli 200.000 gledalci na 25,8 kilometrov dolgi ulični progi VN Pescare. Dobil jo je legendarni Stirling Moss . "Motošport je za mojo domačo pokrajino zelo pomemben. V starih časih, tam v 50., smo imeli eno najpomembnejših dirk Coppo Acerbo. Enzo Ferrari, Luigi Villoresi, Juan Manuel Fangio in še mnogi drugi so dirkali v Pescari," na bogato zgodovino domačega kraja opominja Jarno Trulli. Tri desetletja zatem je Jarno sam prvič sedel v gokart. Spomine obuja njegov oče Enzo Trulli : "V gokartu je prvič sedel pri osmih letih. Hiter je bil že od prvega dne, pa čeprav takrat o gokartu in dirkah ni vedel ničesar." Kot mladenič se je Jarno ukvarjal s košarko in nogometom, a vendarle izbral dirkanje. "Navsezadnje, sem še sam težko verjel, sem izbral karting. Mislim, da sem bil rojen s strastjo po dirkanju."

Jarno prihaja iz Pescare, kraja legendarne dirke formule 1 iz leta 1957. © AFP

 
V začetku 90. letih minulega stoletja je Jarno Trulli osvajal prve zmage in prve naslove v gokartu in nižjih serijah enosedežnikov, s prestopom v nemško formulo 3 pa je leta 1995 naredil prvi resni korak k formuli 1. "Prezadovoljna in še kako čustvena sem, da so se sinu izpolnile želje iz mladosti," pripoveduje Jarnova mama Franca Trulli , oče Enzo pa pudarja njegovo predanost temu športu: "Je predan in trmast. Vedno je naredil vse, da bi bil uspešen." Prvo priložnost je v Jarno v formuli 1 dobil leta 1997, na dosedanjih 194 dirkah pa je osemkrat stal na zmagovalnem odru, a zmagal enkrat samkrat. A zmagal je na dirki vse dirk – v Monte Carlu. "Zagotovo je bila dirka v Monaku, kjer sem prvič zmagal, vrhunec moje kariere, a moram reči, da je bilo tretje mesto s Toyoto letos v Magny Coursu tudi eden najlepših trenutkov moje kariere." Jarnov ponos je tudi njegova mlada družina. Leta 2004 se je poročil z Barbaro, leto zatem se jima je rodil prvi sin Enzo, lani ša drugi Marco. "Ponosna sem na Jarnovo delo, na njegov odnos in način življenja," v pogovoru za uradno spletno stran formule 1 pove Barbara Trulli .

 

Preberite še

Kvalifikacije, Monza: Na mokrem prvič prvi Vettel
Treningi, Monza: Dež, dež, dež in Räikkönen
Napoved, Monza: Tifosi za praznik Ferrarija

Jarno Trulli noče, da bi šla njegova sinova po očetovih stopinjah: "Želim si, da bi se začela boriti raje v kakšnem drugem športu, morda v tenisu, golfu ali košarki. Res se nočem vrniti v karting, to bi bil še zame nov začetek. Težko je bilo priti v formulo 1, preveč stvarem se moraš odreči. Obenem pa mislim, da ni dobro, če živiš v očetovi senci." Formula in družina nista edina Trullijeva skrb, ukvarja se še z vinarstvom. Čeprav je Jarno s 34 leti med starejšimi v karavni formule 1, pa pravi, da še ni rekel zadnje besede. "Cilji še ostajajo, nisem še obupal. Strast do formule 1 je še vedno prisotna in tega mi ne bo nihče vzel. Svojemu delu sem predan in nanj maksimalno osredotočen." To sezone je Italijan po trinajstih dirkah sezone s 26 točkami sedmi najboljši. Domača dirka v Italiji pa je zanj eden od vrhuncev sezone: "V Monzi sem bil vedno dober, pa čeprav tukaj nikoli nisel imel zmagovitega dirkalnika. Res škoda. A mi je vsaj vedno uspevalo doseči nekaj točk."
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.