Tudi Kanadčani doživeli poraz

V derbiju skupine A poraz kanadskih hokejistov.

Hokejska reprezentanca Češke je na moškem olimpijskem turnirju v Pyeongchangu dobila derbi skupine A proti Kanadi po streljanju kazenskih strelov s 3:2 (1:2, 0:1, 0:0; 0:0, 0:1). Čehi so z drugo zmago na turnirju prevzeli tudi vodstvo na lestvici. V drugem srečanju skupine se bosta danes pomerili še Južna Koreja in Švica.

Kanadčane je že po minuti in 13 sekundah v vodstvo popeljal Mayson Raymond, dobrih pet minut kasneje je izenačil Dominik Kubalik, a je še v prvem delu Rene Bourque (14.) ekipi iz Severne Amerike spet zagotovil vodstvo. Po vsega 25 sekundah druge tretjine je za Češko zadel Michal Jordan. Izid se do konca in nato v petminutnem podaljšku ni več spremenil, zato so odločali kazenski streli. Odločitev je padla v peti izmeni, ko je zadel Jan Kovar.

Do zmage so prišli tudi Švicarji, ki so visoko odpravili gostitelje (8:0), a so kljub temu s tremi točkami na tretjem mestu skupine.