Udarec za NY: Callahan zlomil roko

Drugi najboljši strelec New York Rangersov, Ryan Callahan, si je na sredini tekmi s Pittsburgh Penguins zlomil roko in bo z ledu odsoten daljši čas. Brez njega so zmagali s 4:1.

Vodilno moštvo lige NHL Philadelphia Flyers je podaljšalo niz nepremagljivosti na štiri, tokrat so s 5:3 ugnali konkurente za vodstvo v skupini Montreal Canadiens. James van Riemsdyk je svoj drugi gol na tekmi dosegel z igralcem več na ledu v zadnji tretjini in gostom zagotovil vodstvo s 4:3, ki ga do konca niso več izpustili iz rok. Za zmago z dvema goloma razlike je s svojim 16. zadetkom sezone poskrbel Claude Giroux štiri minute pred koncem tekme. Jeff Carter je vknjižil gol in dve podaji, Nikolaj Žerdev pa je za letalce prispeval gol in podajo. Za Montreal, ki je klonil tretjič zapored, je P. K. Subban dosegel gol in podajo, preostala zadetka pa sta prispevala Tomaš Plekanec in Brian Gionta.