Udrih: "Lahko igram hkrati z Dragićem"

Košarkarska liga NBA je sinoči ponudila slovenski derbi med Goranom Dragićem in Benom Udrihom, ki ga je s svojim Milwaukeejem dobil slednji. Ljudje iz slovenske reprezentance še niso ugotovili, da lahko igrava skupaj, pravi Udrih.

V severnoameriški košarkarski ligi NBA sta v noči na četrtek v Houstonu na parket stopila oba Slovenca Beno Udrih in Goran Dragić. Udrih v majici Milwuakeeja se je veselil zmage nad Dragićevim Houstonom s 105:99. Za domače je Dragić v 25 minutah dosegel štiri točke, pet skokov, štiri podaje, ukradeno žogo ob treh izgubljenih, medtem ko je Udrih za zmagovalno moštvo v 15 minutah prispeval šest točk, sedem podaj, skok in ukradeno žogo.

Udrih je po tekmi znova obudil misli o slovenski reprezentanci in izrazil prepričanje, da bi lahko bila v njeni prvi peterki tako on kot Dragić. “On bi lahko bi on, jaz pa Kyle Lowry,“ se je Savinjčan oprl na zgled Houstona, ki često igra z dvema organizatorjema hkrati: "Ljudje iz slovenske reprezentance še niso ugotovili tega. Vedno vstopam v igro s klopi. Z Dragićem nikoli nisva skupaj na igrišču.“ S temi mislimi se je strinjal tudi Dragić: "Bena potrebujemo. Naslednje evropsko prvenstvo bo v Sloveniji. Upam, da pride in bova igrala skupaj.“

Foto: propiar.com goran dragić V Houstonu sta za goste, ki so prekinili niz enajstih porazov, Stephen Jackson in Brandon Jennings vsak zadela po 20 točk, Ersan Ilyašova pa je vpisal osebni rekord z 19 skoki. Ob tem so zadeli tudi 14 trojk, največ v sezoni. Zmaga pa ni bila brez davka. Na začetku prvega polčasa si je Andrew Bogut zvil levi gleženj. Sedemindvajsetletni Avstralec, ki je zaradi pretresa možganov že izpustil tekme v začetku leta, novo poškodbo pripisuje "črni magiji": "Očitno nekdo zabada igle v vudu lutko narejeno po moji podobi." Po sedmih zmagah je Houston vpisal poraz. Najbolj uspešen pri raketah je bil Kevin Martin z 29 točkami. Rakete so sicer ob koncu prvega polčasa vodile za devet točk, vendar pa so v tretji četrtini košarkarji Bucks s 57-odstotnim metom iz igre naredili odločilno razliko.

"Nismo smeli tega dopustiti, da so nam tako zlahka pobegnili. Imeli smo ogromno priložnosti, ko bi lahko prevzeli nadzor, vendar pa so nam v tretji četrtini stvari ušle iz rok," se je jezil trener Houstona Kevin McHale.

V pestrem košarkarskem večeru velja omeniti, da je moštvo Los Angeles Lakers dobilo mestni derbi proti košarkarjem Clippers s 96:91. Indiana pa je v gosteh premagala Chicago s 95:90, kar je za Bike prvi domači poraz v letošnji sezoni.