Đurić začel s srebrno medaljo

Slovenski plavalec Darko Đurić je nastope na evropskem prvenstvu za invalide na Portugalskem začel s srebrno medaljo.

V svoji paradni disciplini 100 m prosto je Darko Đurić s časom 1:28,21 zasedel drugo mesto. Evropski prvak je postal Rus Roman Ždanov (1:24,24). Tretji je bil Ukrajinec Andrij Derevinskij (1:28,54).

Đurić je v nedeljo plaval tudi na 50 m delfin, kjer je bil na koncu sedmi (42:48). Evropski prvak je postal Britanec Andrew Mullen (36:91), srebro je pripadlo Rusu Dmitriju Černijajevu (38:38), bron pa Turku Beytullahu Erogluju (38:41).

Đurića do konca prvenstva na Portugalskem čakata še nastopa na 50 m prosto in 200 m prosto.