V četrtfinalu Olimpiji KAC, Jesenicam Linz

Foto: Žurnal24 Hokejisti ZM Olimpije so zmagali še devetič na zadnjih desetih tekmah.
ZM Olimpija je v zadnjem kolu lige EBEL s 5:2 premagala Innsbruck, Acroni Jesenice pa so s Salzburgom izgubile z 1:5. V četrfinalu bo Olimpija igrala s Celovcem, Jesenice pa z Linzem.
Oglej si celoten članek
 

Liga EBEL, zadnje kolo

Salzburg : A. Jesenice 5:1
KAC Celovec : Dunaj 6:2
VSV Beljak : Linz 5:3

ZM Olimpija : Innsbruck 5:2
Gradec - Alba Volan 1:2

Na ledenih ploskvah lige EBEL so odigrali zadnje kolo drugega dela prvenstva, ki je odločilo o četrtfinalnih parih. ZM Olimpija se bo v četrtfinalu pomerili s KAC Celovcem , Acroni Jesenice pa z Linzem . Končnica lige EBEL se začne 15. februarja. V četrfinalu se bo igrali na tri zmage, v polfinalu in finalu pa na štiri zmage.

Hokejisti Acroni Jesenic so gostovali v Salzburgu , kjer si je srečanje ogledalo vsega 2000 ljudi. Začeli so zelo slabo, saj so že v prvih desetih minutah prejeli dva zadetka - strelca za Salzburg Josh Green in Marco Pewal . Varovanci Kima Collinsa so tokrat nastopili brez poškodovanega Malmströma in kapetana Dejana Varla. Z zadetkom Jarroda Skaldeja pa so znižali na 1:2 v prvi minuti druge tretjine. Gol je na lica železarjev vrnil optimizem, ki se je stopnjeval ob zelo dobri igri v nadaljevanju drugega dela, gostje so ob številnih strelih dvakrat zadeli še vratnico. V 33. minuti je tretji gol za gostitelje dosegel Daniel Welser . V zadnji tretjini so gostitelji dosegli še dva zadetka, najprej Donald MacLean v 47. minuti, nato še Daniel Welser (52. minuta). Hokejisti izpod Mežakle se v zadnjem delu niso več tako zelo naprezali in se sprijaznili s šestim mestom, saj je Beljak s 5:3 premagal Linz . Prav s slednjim, ki jim morda še nekoliko bolj ustreza, se bodo v četrtfinalu pomerili Jeseničani.

ZM Olimpija je odpravila Innsbruck, fante v četrtfinalu zdaj čaka KAC Celovec. © SPS

 


 

Liga EBEL, pari četrtfinala

Dunaj : Innsbruck
KAC Celovec : ZM Olimpija
Linz : A. Jesenice

Salzburg : Beljak

V spodnjem delu lestvice sta o sedmem mestu v neposrednem obračunu v hali Tivoli odločali ZM Olimpija in Innsbruck . Olimpijo je v dvorani vzpodbujalo kakšnih 4000 navijačev. Tomaž Vnuk je s svojim 13. zadetkom v prvenstvu Olimpijo v vodstvo z 1:0 popeljal v peti minuti srečanja, ko je imela Olimpija dva igralca več na ledu. V nadaljevanju uvodne tretjine so večkrat zapretili gostje, a je bil Alex Westlund vselej na mestu. Od tretje minute so Ljubljančani igrali brez Ralpha Intranuova , ki je moral na šivanje v bolnišnico. V drugi minuti druge tretjine je Olimpija povedla z 2:0, zadel je Jaka Avgustinčič (uradni zapisnikarji so gol pripisali Brendanu Yaremi ). Innsbruck bi lahko z enako mero vrnil ob številčni prednosti, a se je Westlund izkazal ob poskusih Tomaža Razingarja . V 29. minuti pa je Innsbruck le znižal na 1:2, zadel je Martin Pewal . Z drugim golom z igralcem več na ledu je Olimpija v 16. minuti povedla s 3:1, strelec pa z velike razdalje Matej Hočevar . Egon Murič je s svojim 12 golom v sezoni lige EBEL že v uvodu v zadnjo tretjino zmajčke popeljal do zanesljivega vodstva s 4:1. V sedmi minuti zadnje četrtine je na 2:4 znižal Pierre Dagenais (to je njegov 22 zadetek v ligi). V zadnji minuti so gostje poskušali nemogoče še brez vratarja, a je Todd Elik z zadetkom v nebranjeno mrežo le potrdil Olimpijino zmago. Tako so Ljubljančani zmagali še devetič na zadnjih desetih tekmah in si priigrala sedmo mesto. V četrtfinalu bodo tako igrali proti drugouvrščenemu Celovcu, ki je na zadnji tekmi doma s 6:2 odpravil Dunajčane.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.