V štirih minutah preobrat na derbiju v Manchestru

Manchester United le še točko za Cityjem.

Na Old Traffordu sta se pomerila Manchester United in v zadnjih sezonah rezultatsko precej uspešnejši Manchester City. Ta je tudi tokrat povedel, vodil še v 78. minuti, a na koncu ostal brez točk. Rdeči vragi z zmago 2:1 zdaj za velikimi mestnimi rivali zaostajajo le še točko.

United, ki je prežal predvsem na protinapade, si je v prvem polčasu priigral lepše priložnosti, a je vratar Ederson dvakrat uspešno zaustavil Marcusa Rasforda, ki v zadnjem času sicer igra v izjemni formi, po svetovnem prvenstvu je prav na vseh tekmah dosegel zadetek. Trenutno prvi mož rdeče zasedbe iz Manchestra je imel v zaključku prvega dela sicer precej težav, izgledalo je, da bo zaradi poškodbe zapustil teren.

A to se ni zgodilo, Erik ten Hag se med glavnim odmorom ni odločil za zamenjavo in je svojega glavnega aduta pustil na zelenici. Ob nekoliko načetem Rashfordu so vse niti igre prevzeli sinjemodri. Ti so dominirali, po uri igre pa tudi povedli. Kevin De Bruyne je sprejel žogo malce na desni strani šestnajsterca domačih in jo poslal na drugo vratnico, kjer je bil najvišji Jack Grealish. Ta je v igro vstopil le nekaj minut prej.

Kar nekaj časa je nato kazalo, da bo City mirno pripeljal dvoboj do konca. A je nato v 78. minuti Casemiro podajal do Rasforda, ta se je nahajal v prepovedanem položaju. Vseeno je stekel za žogo, nato pa se je odločil, da jo prepusti Brunu Fernandezu. Ta je s strelom malce zunaj kazenskega prostora zatresel mrežo. Stranski sodnik je že dvignil zastavico, po posvetu z glavnim sodnikom pa je bil zadetek priznan. Unitedovi navijači bodo zagotavljali, da je vse v skladu s pravili, Cityjevi, da je Rasford vplival na igro in s svojim tekom in pozicijo oviral tekmečeve branilce.

Strasti se še niso dobro pomirile, ko je United znova udaril po še enem protinapadu. Za dolgo podajo je na levi strani stekel  Alejandro Garnacho, poskušal podati v sredino, a je bil blokiran. Na njegovo srečo je okroglo usnje po odboju znova prišlo do njega, podal je še precej boljše, v petercu pa je Rasford iztegnil nogo in jo poslal pod Edersonom v gol.

V zadnjih minutah je City pritiskal, vendar mu ni uspelo izenačiti.

Zmage Uniteda se je razveslila tudi večina navijačev Arsenala. V prejšnjem kolu se je namreč City Topničarjem približal na pet točk zaostanka. Izbranci Mikela Artete bodo tekmo tega kroga odigrali v nedeljo, ko bo na sporedu vroči severnolondonski derbi proti Tottenhamu. Arsenal, ki bo gostoval, bo imel tako priložnost svojo prednost povečati na osem točk, v najslabšem primeru pa bo ostalo pri +5. V boj za prvaka se je sicer zdaj resno vključil tudi United.

Vse dlje od vrha pa je Liverpool. Ta si je znova privoščil velik spodsljaj, na gostovanju pri Brightonu je klonil s kar 0:3.

Zapleta se tudi v boju za obstanek, do tega kroga zadnja Southampton in Wolverhampton sta namreč prišla do zelo pomembnih zmag. Prvi pouspehu v gosteh pri Evertonu z 2:1 sicer še vedno ostaja na dnu lestvice, a ga od šest pozicij višje uvrščenega Leedsa ločita le dve točki. Wolverhampton je z 1:0 ugnal West Ham. V preostali tekmi je bil Nottingham Forest z 2:0 bil boljši od Leicester Cityja.

1. Arsenal             17  14  2   1   40:14  44
 2. Manchester City     18  12  3   3   46:18  39
 3. Manchester United   18  12  2   4   29:21  38
 4. Newcastle           18   9  8   1   32:11  35
 5. Tottenham           18  10  3   5   37:25  33
 6. Fulham              19   9  4   6   32:28  31
 7. Brighton            18   9  3   6   35:25  30
 8. Brentford           19   7  8   4   32:28  29