Portugalski nogometni napadalec Cristiano Ronaldo (40) je z izjemnimi škarjicami pripomogel k zmagi svojega moštva Al-Nassr na tekmi savdske Saudi Pro League proti Al-Khaleju (4:1).
Ronaldo in Co. tudi po devetih krogih ostajajo neporaženi v novi sezoni domačega prvenstva, kjer imajo zdaj štiri točke prednost pred najbližjim zasledovalcem Al-Hilalom.
Ronaldo, petkratni dobitnik zlate žoge, ki se je leta 2023 natanil v Savdski Arabiji, je na nedeljski tekmi spomnil na svoje najboljše čase, ko je v kazenskem prostoru povezal osupljiv volej s predložkom soigralca Nawafa Boushala in postavil končni izid tekme z desetim ligaškim zadetkom v sezoni.
Portugalski superzvezdnik je trenutno drugi najboljši strelec savdskega prvenstva, zadetek več je prispeval njegov reprezentačni kolega Joao Felix, prav tako član Al-Nassra.
Ronaldo tudi pri zrelih 40 letih nadaljuje z igranjem nogometa na visokem nivoju, čeprav se zaveda, da je konec blizu, pred kratkim pa je sam napovedal, da bo ob slovesu zagotovo potočil tudi kakšno solzo.
Ob vseh klubskih zadolžitvah Ronaldo vzdržuje tudi reprezentančno kariero, svetovno prvenstvo prihodnje leto v ZDA, Mehiki in Kanadi pa bo zadnje v njegovi blesteči karieri. "Da, zagotovo. Star bom 41 let in mislim, da bo to pravi trenutek," je povedal najboljši strelec v zgodovini portugalske izbrane vrste (143 golov).
Po zadnjem podaljšanju ga pogodba na Al-Nassr veče do leta 2027. "Trenutno resnično uživam v tem trenutku. Kot veste, v nogometu, ko dosežeš določeno starost, meseci zelo hitro minejo. Trenutno se počutim res dobro. Dajem gole, še vedno se počutim hitro in ostro. Uživam v svoji igri z reprezentanco. A bodimo iskreni. Ko rečem, da se bom 'kmalu' upokojil, to verjetno pomeni čez leto ali dve," je pojasnil.