Velik preobrat, odločitev padla v sodnikovem dodatku

Clasico pripadel Barceloni, prednost pred Realom že +12

Nogometaši v Španiji so dokončali tekme 26. kroga. V osrednjem obračunu, el clasicu, sta se zvečer na Camp Nouu pomerila vodilna Barcelona in Real Madrid, zmagala je Barcelona z 2:1. Na lestvici imajo Katalonci zdaj že 12 točk naskoka.

Obračun vodilnih ekip lige, med katerima je bilo pred dvobojem devet točk razlike v korist Kataloncev (65-56), je bil izjemno pomemben za oba kluba. Blaugrana bi s tremi točkami naskok povečala na več kot deset, Real bi po drugi strani prišel na morda še ulovljivih -6. Na koncu so z zadetkom v sodnikovem dodatku slavili domači in zdaj ima Barca 68 točk, Madridčani pa 56.

Prvi del tekme se je odvil nesrečno za gostitelje, saj je Roland Araujo v 9. minuti žogo po strelu Viniciusa s slabim posredovanjem preusmeril v lastno mrežo. A Barcelona se je po prejetem zadetku hitro pobrala in prevzela pobudo, ob koncu prvega polčasa pa v zanjo pravem trenutku tudi zadela. Sergi Roberto je bil na pravem mestu in je žogo pospravil v mrežo Tibauta Curtoisa.

V drugem polčasu je domača ekipa sprva prevladovala, a je nato v 81. minuti Real le prišel do zadetka. Toda po ogledu VAr-a gol Marca Asensia ni obveljal zaradi prepovedanega položaja.

In ko se je že zdelo, da bo razplet derbija prinesel delitev točk, je imela zadnjo besedo domača zasedba: že v sodnikovem dodatku je namreč Alejandro Balde z natančno podajo z leve strani lepo zaposlil Francka Kessieja, ki mu z osmih metrov ni bilo težko zadeti za zmago z 2:1.

Na preostalih nedeljskih tekmah je Betis premagal Mallorco z 1:0, Villarreal Ossasuno s 3:0, Real Sociedad pa je šele v drugem polčasu strl Elche z 2:0 in se spet približal Atleticu na tri točke zaostanka. Atletico ima na tretjem mestu lestvice 51 točk, Sociedad 48, peti Betis pa 45. Klub Jana Oblaka je sicer že v soboto zanesljivo s 3:0 ugnal Valencio.

1. Barcelona          26 22  2  2  49:9   68
 2. Real Madrid        26 17  5  4  51:21  56
 3. Atletico Madrid    26 15  6  5  42:19  51
 4. Real Sociedad      26 14  6  6  35:24  48
 5. Betis              26 13  6  7  34:26  45
 6. Villarreal         26 12  5  9  32:24  41
 7. Athletic Bilbao    26 10  6 10  36:28  36
 8. Rayo Vallecano     26  9  9  8  31:30  36