Veliki derbi v Madridu po notah domače ekipe

Realu madridski derbi.

Nogometaši Real Madrida na lestvici španske lige nadaljujejo z višanjem razlike pred največjima tekmecema. V 17. krogu so na domačem igrišču dobili madridski derbi, z 2:0 so premagali Atletico slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka. Pred njim imajo zdaj še 12 točk prednosti, pred Barcelono, ki je v gosteh pri Osasuni igrala 2:2, pa že kar 18.

Madridski derbi ni posebej navdušil, posebej njegov prvi polčas ne. So pa domači v njem povedli, v 16. minuti je žoga po čudovitem voleju Karima Benzemaja končala na pravem mestu. Na začetku drugega polčasa se je Atletico z nekaj novimi močmi v ekipi prebudil, zamudil nekaj priložnosti, kazen za to pa je sledila v 57. minuti, ko je izid v korist domačih povišal Marco Asensio.

Učinkovitost je tisto, kar je odločilo tekmo, v polju sta bili ekipi bolj ali manj enakovredni. Prvi zasledovalec Reala ostaja Sevilla, ki ob tekmi manj zaostaja osem točk. Tretji je Betis, ki je tokrat v derbiju pozitivnih presenečenj letošnjega prvenstva s 4:0 nadigral Real Sociedad, dva gola je dosegel Alex Moreno.

Osmouvrščena Barcelona je v Osasuni z goloma 19-letnih Nica Gonzaleza in Abdeja Ezzalzoulija dvakrat vodila, a prednosti ni zadržala, tekma se je končala z izidom 2:2.

Villarreal, lanski zmagovalec evropske lige, ki letos bolje igra v ligi prvakov kot v domačem prvenstvu, je z 2:0 ugnal šestouvrščeni Rayo Vallecano.

1. Real Madrid       17  13   3   1  39:15  42
 2. Sevilla           16  10   4   2  26:11  34
 3. Betis             17  10   3   4  30:18  33
 4. Atletico Madrid   16   8   5   3  27:18  29
 5. Real Sociedad     17   8   5   4  19:17  29
 6. Rayo Vallecano    17   8   3   6  24:18  27
 7. Valencia          17   6   7   4  26:23  25
 8. Barcelona         16   6   6   4  25:19  24