Zvezdnika se posipala s pepelom in priznala, kakšno krivico sta storila Luki

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia
Demarcus Cousins in Kendrick Perkins sta se oglasila po zadnji neverjetni predstavi Luke Dončića.
Oglej si celoten članek

Slovenski košarkarski virtuoz Luka Dončić z zadnjimi fantastičnimi predstavami počasi, a vztrajno na svojo stran pridobiva tudi najstrožje kritike.

Pred dnevi so namreč v medijih precej odmevale izjave dveh nekdanjih vrhunskih centrov lige NBA, Kendricka Perkinsa in DeMarcusa Cousinsa, ki sta javno izjavila, da sama Luke Dončića ne bi uvrstila niti v pvo postavo lige, kaj šele da ga vidita v boju za nagrado MVP. A sta bila po zadnjih Lukovih predstavah prisiljena obrniti ploščo.

"V prvo postavo lahko uvrstimo samo pet košarkarjev, je tako? Torej, tu imate Shaija Gilgeous-Alexandra. Sam imam tu še Nikolo Jokića, Jaylena Browna. Izbral bi tudi Cada Cunninghama, ker imajo Pistons najboljše razmerje zmag in porazov na vzhodu, in potem imam tu še Victorja Wembanyamo, ki je s Spurs drugi na zahodu. Za Luko tako ni prostora v moji idealni peterki. Seveda pa je v moji drugi postavi lige," je vsega nekaj dni nazaj razlagal Perkins, potem ko so Lakers nanizali šest zmag zapored in so bile Lukove predstave ena glavnih tem lige.

Podobno mnenje je pred kakšnim tednom delil tudi eden najboljših centrov svoje generacije "Boogie" Cousins. "Luko bom dal v drugo peterko lige. Glede na uspeh ekipe, ga ne morem dati v postavo pred Cada Cunninghama, Jaylena Browna in več kot jasno, Shaija. Zato ga bom dal v drugo ekipo," se je odločil Cousins, katerega izbiro je nemduoma podprl Chandler Parsons.

Ugovarjal je le legendarni Lou Williams. "Sam bom rekel, da prva postava. Preprosto ne morem ignorirati človeka, ki povprečno dosega več kot trideset točk na tekmo." Parsons je nato poudaril, da je zanimivo, da bo najboljši strelec lige, a da hkrati ne bo v idealni postavi, a da sam preprosto ne vidi, katerega izmed omenjene trojice bo nadomestil v prvi postavi in zato podpira Cousinsovo izbiro. A se Lou Williams vseeno ni dal: "Zame je vseeno prva postava."

In od te zanimive debate je minil vsega dober teden dni, Lakers pa so v tem času povezali že osem zaporednih zmag, od tega pretežno proti najboljšim ekipam lige, Luka pa je povprečno dosegal 40,9 točk, 8,9 skokov, 7,4 asistence ter 6,1 trojke na tekmo, ob zelo visokem 50-odstotnem metu iz igre ter 42-odstotnem metu za tri točke.

Še posebej pa je odmevala zadnja Lukova tekma, ko je v Miamiju tamkajšnjim Heat natresel kar 60 točk ter postal prvi Laker po Kobeju Bryantu, ki mu je uspelo doseči to magično mejo. In po tej veličastni predstavi sta bila Cousins in Perkins preprosto prisiljena, da nekoliko prilagodita svoji idealni peterki.

"Ja, bil sem v je***i zmoti!! Luka je brez dvoma prva peterka in mislim, da je čas, da ga začnemo vpletati v resno pogovore o MVP-ju te sezone. Kajti moj bog!! Takšna verzija Lakers tik pred končnico je zastrašujoča!" se je po tekmi oglasil in posipal s pepelom Cousins.

"Lakers so prispeli v Miami ob štirih zjutraj in Luka se odloči, da jim bo vseeno nasul 60 točk???? Nekoga bom očitno moral vreči ven, saj me je prisilil v to, da resno razmislim, kdo bodo moji košarkarji za prvo peterko lige. Bog Blagoslovi Ameriko," pa je zapisal Perkins.

dezurni@styria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.