Verbič eden ključnih mož Dinama, poraz Šporarja in remi Berića

V ligi evropa so bile na sporedu tekme 4. kroga. Na delu je bilo več slovenskih nogometašev.

Nogometaši v evropski ligi so opravili 4. krog. Med Slovenci se je izkazal Benjamin Verbič, ki je k remiju kijevskega Dinama v Koebenhavnu prispeval zadetek za 1:1. V izločilne boje se je sicer prebilo že pet klubov.

Verbič je v dvoboju vodilnih ekip skupine B zadel v 70. minuti in izničil prednost, ki so jo imeli Danci po golu Jensa Stageja iz četrte minute. Podajalec pri Verbičevem golu je bil Viktor Cigankov, ki je v 15. minuti zapravil strel z bele pike. Na drugi tekmi skupine B sta se Lugano, pri katerem ni bilo Domna Črnigoja, in Malmö razšla z 0:0.

V skupini A sta bila spet dejavna Vid Belec in Roman Bezjak. Z Apoelom sta gostila Karabah in ga premagala z 2:1. Belec je branil celo tekmo, Bezjak pa je v igro vstopil v 60. minuti. Zmagoviti gol za Ciprčane je v 88. minuti dosegel Nicholas Ioannou. V skupini vodi Sevilla s štirimi zmagami in si je že zagotovila šestnajstino finala. Tokrat so Andaluzijci s 5:2 slavili v gosteh pri Dudelangeju. Tri gole za Špance je zabil Munir El Haddadi, dva pa Munas Dabbur. Dva je dal tudi domačin Danel Sinani.

V skupini H je Miha Blažič s Ferencvarosem gostil Jako Bijola s CSKA Moskvo. Tekma se je končala brez zadetkov, Blažič je pri domačih igral celo tekmo, Bijol pa do 63. minute. V tej skupini je Espanyol, ki si je že zagotovil izločilne boje, s 6:0 odpravil Ludogorec.

St. Etienne Roberta Berića je v skupini I na gostovanju pri Oleksandriji igral 2:2. Francozi so vodili že z 2:0, gostitelji pa so do točke prišli v prvi minuti sodniškega dodatka po golu Maksima Zaderake. Berić je igral do 55. minute. Na drugi tekmi skupine je vodilni Gent s 3:1 slavil v Wolfsburgu.

V skupini K pa sta Andraž Šporar in Kenan Bajrić gostovala pri Wolverhamptonu ter doživela poraz z 0:1, edini gol je v drugi minuti sodniškega dodatka prispeval Raul Jimenez. Domači so sicer prek Rubena Nevesa zapravili še najstrožjo kazen v 51. minuti. Šporar je igral celo tekmo, Bajrić pa je moral iz igre v 89. minuti zaradi poškodbe. Angleži vodijo v skupini z 10 točkami, eno manj ima Braga, ki je s 3:1 odpravila Besiktas.

Ob Sevilli in Espanyolu pa si je šestnajstino finala zagotovil tudi že Celtic, ki je v gosteh v skupini E premagal Lazio z 2:1. Oliver Ntcham je prispeval zmagoviti zadetek za Škote v peti minuti sodniškega dodatka. Prav tako je med 32 najboljših tudi Basel, ki je v skupini C premagal Getafe z 2:1. Fabian Frei je v 60. minuti dosegel odločilni zadetek. V drugi del tekmovanja se je prebil tudi Manchester United, ki je v skupini L s 3:0 ugnal Partizan, zadeli so Mason Greenwood, Anthony Martial in Marcus Rashford.

Liga Evropa, izidi:

Skupina A:
Apoel Nikozija - Karabah             2:1 (0:1)
(Vid Belec je branil celo tekmo za Apoel)
(Roman Bezjak je igral od 60. minute za Apoel in dobil rumeni karton)
F91 Dudelange - Sevilla              2:5 (0:4)
- lestvica:
1. Sevilla                  4 4 0 0 12:2 12
2. Apoel Nikozija           4 1 1 2  7:8  4
3. Karabah                  4 1 1 2  7:8  4
4. Dudelange                4 1 0 3  7:15 3

* Skupina  B:
Köbenhavn - Dinamo Kijev             1:1 (1:0)
(Benjamin Verbič je igral do 89. minute in dosegel gol za Dinamo)

* Skupina C:
Basel - Getafe                       2:1 (1:1)
Krasnodar - Trabzonspor              3:1 (2:0)
- lestvica:
1. Basel                    4 3 1 0 10:3 10
2. Getafe                   4 2 0 2  4:4  6
3. Krasnodar                4 2 0 2  6:8  6
4. Trabzonspor              4 0 1 3  3:8  1

* Skupina D:
Linz - PSV Eindhoven                 4:1 (0:1)
Rosenborg - Sporting Lizbona         0:2 (0:2)
- lestvica:
1. Sporting                 4 3 0 1  7:4  9
2. Linz                     4 2 1 1  6:3  7
3. PSV Eindhoven            4 2 1 1  8:7  7
4. Rosenborg                4 0 0 4  1:8  0

* Skupina E:
Cluj - Rennes                        1:0 (0:0)
Lazio - Celtic                       1:2 (1:1)

- sreda, 6. november:
Vitoria Guimaraes - Arsenal          1:1 (0:0)
- četrtek, 7. november:
Standard Liege - Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0)
- lestvica:
1. Arsenal                  4 3 1 0 11:3 10
2. Standard Liege           4 2 0 2  5:7  6
3. Eintracht Frankfurt      4 2 0 2  4:6  6
4. Vitoria Guimaraes        4 0 1 3  3:7  1

* Skupina G:
Feyenoord - Young Boys               1:1 (1:0)
Glasgow Rangers - Porto              2:0 (0:0)
- lestvica:
1. Young Boys Bern          4 2 1 1  6:4  7
2. Glasgow Rangers          4 2 1 1  5:3  7
3. Feyenoord                4 1 1 2  3:4  4
4. Porto                    4 1 1 2  3:6  4

* Skupina H:
Espanyol - Ludogorec                 6:0 (3:0)
Ferencvaros - CSKA Moskva            0:0
(Miha Blažič za Ferencvaros)
(Jaka Bijol je igral do 63. minute za CSKA in dobil rumeni karton)
- lestvica:
1. Espanyol                 4 3 1 0 10:1 10
2. Ludogorec                4 2 0 2  8:8  6
3. Ferencvaros              4 1 2 1  2:4  5
4. CSKA Moskva              4 0 1 3  1:8  1

* Skupina I:
Oleksandrija - St. Etienne           2:2 (0:1)
(Robert Berić je igral do 55. minute za St. Etienne)
Wolfsburg - Gent                     1:3 (1:0)
- lestvica:
1. Gent                     4 2 2 0  9:6  8
2. Wolfsburg                4 1 2 1  7:7  5
3. St. Etienne              4 0 3 1  6:7  3
4. Oleksandrija             4 0 3 1  5:7  3

* Skupina J:
Borussia Mönchengladbach - Roma        2:1 (1:0)
Wolfsberger - Basaksehir               0:3 (0:0)
- lestvica:
1. Basaksehir                 4 2 1 1  5:5  7
2. Roma                       4 1 2 1  7:4  5
3. Borussia Mönchengladbach   4 1 2 1  4:7  5
4. Wolfsberger                4 1 1 2  5:5  4

* Skupina K:
Braga - Besiktas                       3:1 (2:1)
Wolverhampton - Slovan Bratislava      1:0 (0:0)
(Andraž Šporar je igral celo tekmo za Slovan)
(Kenan Bajrić je igral do 89. minute za Slovan, nato moral iz igre zaradi poškodbe)