Lanišek zapravil zmago, še trije orli do točk

Skakalci so se v Wisli merili na prvi posamični tekmi sezone.

Uvodno posamično preizkušnjo tekmovalnega obdobja 2020/21 je dobil Nemec Markus Eisenbichler, drugi je bil njegov rojak Karl Geiger, tretji pa Avstrijec Daniel Huber. Anže Lanišek (na fotografiji zgoraj) je zasedel šesto mesto, potem ko je vodil po prvi seriji.

Wisla Stoch razred zase, Slovenci neprepričljivi

Na Poljskem je organizatorjem v v nedeljo močno nagajal veter. Močni sunki so vodstvo tekmovanja prisilili, da je že v začetni fazi tekme nalet znižala skoraj na minimum.

Med prvimi sta od Slovencev nastopila Tilen Bartol in Bor Pavlovčič. Prvi je skočil skromno (111 m) in se poslovil od točk, drugi je bil boljši (121,5 m) in si zagotovil trideseterico.

Podobno kot Bartol se je odrezal tudi Žiga Jelar (113 m), ki si ni zagotovil druge serije. Na robu trideseterice se je znašel Timi Zajc (113,5 m), za las je ujel finale.

Slovensko čast pa je rešil Anže Lanišek, ki je nastopil izvrstno (136 m) in zanesljivo prevzel vodstvo po osemintridesetih skakalcih. Peter Prevc je v slabih pogojih pokazal manj od pričakovanj (112 m) in trepetal za drugo serijo.

Domačin Kamil Stoch (121,5 m) je ostal izven deseterice. Njegov rojak Dawid Kubacki je bil za odtenek boljši (124,5 m). Japonec Ryoyu Kobayashi je komaj ujel finale (117 m). Karl Geiger se je prbiližal Lanišku (133,5 m), Avstrijec Stefan Kraft ga je povsem polomil in ostal brez finala (112 m).

Lanišek je tako ostal na vrhu po polovici tekme. Za njim sta se zvrstila Daniel Huber (138,5 m) in Markus Eisenbichler (137,5 m). Od Slovencev so finale ujeli še Pavlovčič na 17. mestu, Zajc na 28. mestu in Prevc (na fotografiji spodaj) na 30. mestu.

Prva tekma Sloveniji na začetku sezone 6. mesto

Druga serija se je začela s slabim skokom Petra Prevca (106 m), ta je ostal na 30. mestu. Malce pa je pridobil Zajc (123,5 m). Izjemno daleč je poletel Nemec Martin Hammann (138,5 m), a ni uspel ostati na nogah. Žirija je takoj znižala nalet. Pavlovčič (117 m) je v finalu zdrsnil po lestvici.

Geiger (128 m) je s četrtega mesta napadel zmago in prevzel vodstvo. Eisenbichler je odgovoril na njegov izziv (134 m) in si zagotovil stopničke. Huber (125,5 m) pa ni zdržal pritiska in je izgubil dve poziciji. Lanišek je v drugo nastopil slabo (118 m) in padel na končno šesto mesto.

Pavlovčič je ob koncu tekmovanja zasedel 20. mesto, Zajc je bil 23., Peter Prevc pa je dobil eno točko za 30. mesto.

Rezultate skokov v Wisli si lahko ogledate NA TEJ POVEZAVI.